*

şükela:  tümü | bugün
 • arkadaşlar öncelikle konuyu uplayalım. daha fazla kişiye ulaşsın.

  arkadaşlar merhaba, size bugün düşünülünce çok önemli ama medyada nedense arka planda kalmış bir haber paylaşacağım.

  mert çokluk.
  bir zamanların oks 1.si, odtü matematik bölümünü dereceyle bitirmiş, ee mühendisliği ile beraber yandal yapmış ve almanya'ya master yapmaya gitmiş genç, 24 yaşında yetişmiş bir değer. 4 ekim günü mert, tezini bitirmesine 3 gün kala nürnberg'deki tren garında ölü bulunmuş, ölü bulunmuş diyorum çünkü türk konsolosluğu ailesine olaydan tam 6 gün sonra haber veriyor ve gencin vücudunda kırıklar ve darp izleri bulunmakta. bu vahim olay neticesinde sizlerin desteğini bekliyorum. hiçbir insanın hayatı bu şekilde soru işaretleriyle bitmemeli araştırılmalı, incelenmeli ve failleri bulunmalı!

  edit 1:

  arkadaşlar yakınlarından aldığımız bilgiye göre almanya'daki imam merti yara izi var diye yıkamamış ve bu nedenle türkiyeye gelince otopsi yapılmasını söylemiş. otopsi sonuçları bekleniyor lakin darp ve kırıklar kesinlikle mevcut. bacaklarında kırıklıkları var. mertin ailesi isin peşinde ve türk avukatlar olayı tüm açıklığıyla araştıracaklar lakin burada değinilmesi gereken durum konsolosluğun tavrı. konsolosluk bu genc kardeşimize yeterince sahip çıkamamış diyanet almış kardeşimizi ve kendi morguna götürmüş ek olarak da diyanetin imamının yara izi var diyerek yıkamadığı mert için konsolosluk yara izi yok diyor.

  edit 2:
  arkadaşlar konuda almanlar haber vermemiş gibi bir yanlış anlaşılma olmuş. haber vermeyen türk konsolosluğu. bunu düzeltmekte fayda var.

  https://www.cnnturk.com/…g-tren-garinda-olu-bulundu
 • almayanda merkezi yerde gerçekleşen üzücü olay ama maalesef olay hakkında çok az bilgi var.
 • daha ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gereken vahim bir olay.... up.
 • her şey bir yana, evladının hayattan 6 gün önce koptuğunu öğrenmek nasıl oldu sorusunu bile unutturur insana. ailesine sabır diliyorum, çok çok üzücü.
 • çok üzücü bir durum ama haber içeriğinde kırıklar ve darpa dair bir bilgi yok, diğer haber siteleri yine kopyala-yapıştır yapmış. kırıklar ve darp varsa gerçekten, gündeme taşıyalım bu ölümü
 • haberde "yapılan incelemelerde çokluk'un vücudunda darp ya da kesi izine rastlanılmadığı bildirildi." diye söylüyor. kime inanacaz?
 • 6 gün olayı çok garip araştırılması gerkiyor
 • ailesine sonsuz sabirlar diliyorum.. ne zor.
  umarim olayin failleri en kisa zamanda bulunup cezasi verilir.
 • allah rahmet eylesin. çok başarılı bir vatandaşımızı kaybetmişiz. vefat etmeseydi belki ülkemiz adına çok başarılı projelere imza atacaktı.
  otopsi raporuyla hepsi gün ışığına çıkacaktır. ayrıca almanya gibi bir yerde, hele tren garında kamera olmamasına imkan yok. en kısa sürede olay açıklığa kavuşur diye düşünüyorum.

  edit: 3 yazar arkadaştan gelen bilgilere göre almanya'da özel hayatın gizliliği kanunu sebebiyle kamera sayısı hiç yok denecek kadar azmış. yeni öğrendim.
 • çok üzüldüğüm acı haber. her genç ölüm acıdır ama dünkü genç doktor kardeşimiz ve bu çocuk çok iyi eğitimli, çok zeki, çok temiz yüzlü, pırıl pırıl gençlermiş ve bunları kaybetmek çok dokunuyor. allah ailesine sabır versin ve olayın aslı bir an önce ortaya çıksın.. almanya, türklerin memleketi sayılır orada nasıl kimse sahip çıkmadı, ailesinin 6 gün sonra haberi oldu anlamak çok zor!!!!