şükela:  tümü | bugün
 • genel olarak belli bir eziklik seviyesindeki insanlarin yasayacaklari tarzda bir durtudur. zira odtulu olmussun baska birseyli olmussun pek bir fark yapmaz. ha "ben odtuluyum haberin olsun" demek, eric cartman'in south park bigger longer uncut filminde "ben atesli popolar filmini izledim, bana dokunmak isteyen var mi?" seklindeki yaklasimindan farksizdir. unutmamak gerekir ki muhim olan gecici olarak elde edilmis olan odtulu sifatindan cok, odtude gecirilen zamanda kendinizi gelistirerek elde ettiginiz diger sifatlar olacaktir.

  (bkz: odtulu olamazsin demedim adam olamazsin dedim)
 • (bkz: loopback)
 • itici olabilecek / işe yaramayan sesli uyarı sistemidir, şöyle ki:

  -iyi günler beyfendi, ben odtülüyüm.
  -haydaaaa, bunu kim işe aldı?
  -ben almıştım nihat bey
  -yahu ben size demedim mi artık odtülü yok diye?
  -demiş miydiniz sahi? peki niye?
  -çabuk bozuluyo bunlar hem yedek parçaları da pahalı, yetkili servisi az.
  -hemen değiştirtelim?
  -tamam, x universitesinden olsun, hem sürümden kazanıyor onlar, hem de daha ekonomik bir seçenek. hem onların markaları sadece tşörtlerinde yazıyor, sesli uyarı sistemi koymamışlar.
  -derhal nihat bey.
 • - odtülü olduğunu herkese duyurma dürtüsü diye bir şey var şakir abi. sen ne düşünüyosun bu konuda? sence bir çeşit görgüsüzlük mü, yoksa paleolitik çağdan bu yana çevresel şartlar yüzünden insanın rna ve dna larına kodlanıp, kalıtım yoluyla sonraki kuşaklara aktarılan bilgilerden mi kaynaklanan bir durum bu?
  - kainatın ammına koyim...
 • "bölümde sadece 4 kız var" diyerek dolaylı yoldan da belirtilebilir
 • odtülü olduğunu kainata duyurma dürtüsü

  - sütçü imamlı olduğunu kısık sesle fısıldama dürtüsüyle
  - boğaziçili olduğunu araba camına yazma gudikliğiyle
  - m.i.t'li olduğunu gökyüzüne reflektörle ilan etme abukluğuyla*

  aynı insani eziklikten gelir.. üniversitenin eksik bi kişiliğin tamamlayıcısı olduğu zannından kaynaklanır ki belki de bu doğrudur. ama bir zararı olduğundan bahsedilemez.

  not: "kısık sesle fısıldama" tamlamasını anlatım bozukluğu olarak yakalayanlar bakanlar kurulu kararıyla öss'ye girmeden odtü'ye kabul edilecekler, kabulleri 31 haziran 2006'da hürriyet gazetesinde duyurulacaktır.
 • sadece okulunu sevmekten, odtüde 4+ yıl geçirmenin insana iyi yönde birşeyler kattığına inanmaktan da kaynaklanabilir, önceki entarilerde belirtildiği gibi eziklikten kaynaklanan durumların yanında bununla hiç alakası olmayan içten bir davranış da olabilir.
  (bkz: onu yapan bunu da yaptı)
  (bkz: ballı olmak bir ayrıcalıktır)

  ayrıca çeşitli durumlarda oldukça faydalı olabilir,ki çevre yapmaktan daha çok çevreden kaçmakta kullanılır,istenmeyen, gereksiz kişilerden götü kalkıktır bunun, muhabbeti çekilmez havası yaratıp kurtulmak ya da gereksiz yere şişinip şişinip beyninizi yiyenleri* korkutmak için***de kullanılabilir
 • eyleme gecmesi durumunda kainatin ne kadar sikinde olacagi konusunda ciddi suphelerim olan durtu. ayrica bir zamanlar boyle enteresan seyler olmustu buralarda. belki alakasi vardir.

  (bkz: tam bir bogazicili)

  (bkz: tam bir odtulu)
 • gecenin bir vakti sokakta "bu mahallede benden başka odtülü var mı lan?" nidası atanı da vardır. akıl fikir.
 • egolu odtülülerce devrim gecelerinde sürekli kainata doğru bağırılır anlamsız seslerle, stada girince bastıramıyorlar o dürtüyü bir türlü.