şükela:  tümü | bugün
  • bir odtülünün böyle bir ukte verdiğini görmek, bu anlardan biridir.
  • odtuye gireli en fazla 2 hadi 3 yıl olmuş ve de bünyesindeki enerjiyi bir şekilde aktiviteye kanalize etme arzusuyla dolu solcu bebelerin, " bakın ne kadar isyankarım çünkü solcuyum ben" diye bar bar bağıran bir tavır takınarak o okula sadece bellli bir konuda bilgisini paylaşmak üzere gelmiş politikacılara "defolun", "sittirin" türü histerik çığlıklar atarak okulun evsahibi ya da sahibesi tavrı takındıkları andır.
  • yurt tuvaletinde, altini cizerek soyluyorum 5 adim otede du$lar bulundugu halde, "lutfen ayaklarinizi lavaboda yikamayiniz" yazisinin altinda ayak yikayan sigirlarin goruldugu an.

(bkz: lavaboda ayak yikamak)

bir de meturazzi olgusu var tabii, evlere $enlik.
  • yillar sonra okula gelip de foodtu adinda bir mekanin varligina sahit olunan anlardir. bu yaraticilik fakiri ismin bir odtulu tarafindan onerildigini duyunca yuzunuz daha da bir kizarir.
  • yurtların tuvaletlerine (afedersin) bokuyla ismini yazan bir herif olduğunu gördüğün an *
  • ana babayla gidilen herhangi bir yerde (doktor muayenesi, gözlükçü, elin adamı) muhabbetin gayet alakasız bir zamanında "bakın oğlum/kızım odtü'de okuyor, şu şu mühendisi kendisi" lafının duyulduğu an...
  • makina mühendisliği bölümünde okurken gezen, tozan insanların çok çekici, cazip görüntülerini görmek ve odtülü olmaktan, makinacı olmaktan nefret etmek, hepsinin birarada beyinde 10 şiddetinde bir deprem yarattığına şahitlik edilen, esasen gençlik yıllarının böyle umarsızca harcanmasına, hayatı kaçırma korkusuna ilişik duyguların yoğunca hissedildiği an.
  • içeri sokmak istediğin arkadaşının kapıda (hangisi olduğu onemli degil) görevliler tarafından apıştırılması..
  • uluslararasi gozlemcilerin okula not verdiklerini bildiginiz gunlerde, mezunlarinin kultur kongre merkezinin onundeki cimlerde masalar acip yumurtali piknikler yaptigini gordugunuz an...
  • bahar şenliğinde araba tanıtım standında test sürüşü yapmak için doluşanların görüldüğü an