şükela:  tümü | bugün
 • hakli bir isyandır. kampüste zaten okul tarafından yaptırılan ve ücretleri kyk yurdu ile neredeyse denk olan yurtlar bulunmaktadır.
  kyk yurdu yapılması ise saçma giriş saatlerinin ve kuralların önünü açacaktır.
  trollere itibar edilmemelidir.

  ed: mesajla küfreden kazmalar. siz ruh hastasi misiniz arkadaşlar? yeminiz suyunuz mu az geldi?
 • akp ve akp tarafından yönetilen kurumlar varsa işin içinde kesin bir hinlik, bir sahtekarlık, bir şeytanlık, bir rant ve bir yanlışlık olduğundan doğal bir refleks olarak karşı çıkmış olabilir çocuklar.
 • kyk yurtları öğrencileri karışık yerleştiriyor yani bu ne demek hacettepede okuyan veya gazide okuyan biri de odtü içindeki kykda kalabilir. truva atı konusuna bu nedenle katılıyorum. içeriyi karıştırmayı saçma buluyorum. keşke her okulun içindeki kyk sadece o okulun öğrencileri için olsa.
 • (bkz: medya okuryazarlığı)

  bir kaynak verseniz de onun üzerinden konuşsak keşke, öyle bir taş atılıyor sonra bir dolu dezenformasyon, çuval dolusu boş laflar.

  küçük bir araştırınca çıktı ki odtülüler denilenler inşaat alanında çadır kuran 10-15 kişilik bir solcu grup, belki bütün üyelerini saysan 40-50 kişi falanlar diğeri de ankara mimarlar odası. ikisinin de politik ajandaları olduğu herkesin malumu. odtüde vardır böyle gruplar kimse de adamakıllı takmaz bunları, kendi aralarında 3-5 kişi çalıp söylerler, arada bir odtünün odtülülerin hedef gösterileceği böyle uyduruk haberlere malzeme çıkarır mezun olunca da diğer odtülüler gibi işlerinde güçlerinde insanlara dönüşürler.

  bu elemanlardan daha kötüsü ve asıl utanç verici olan şey odtüde olup bitenleri cımbızla çekip türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinin adını, kurumlarını, hocalarını, öğrencilerini sürekli olarak yıpratmaya çalışmaktır. bir rahat bırakın da herkes işini gücünü yapsın.

  ha odtü bileşenleri kendi içlerinde tartışıp biz bu işi yapmayalım ya da bu şekilde yapmayalım diye bir karara varırlarsa o zaman da kimsenin bir şey demeye hakkı yoktur.

  t: yurt ihtiyacı olan odtü'de inşaatı başlayan yurdu bir grup odtülünün ve odtü ile hiç alakası olmayan bir kurumun protesto etmesi.

  kaynak1, kaynak2, kaynak3
 • dışarıdan atıp tutmadan önce kampüs odtülü öğrencilerindir ve itirazları, hassasiyetleri rektörlük tarafından dikkate alınmalıdır. mezun olarak ben bile ne isyan ediyorsunuz deme hakkını kendimde bulmuyorum. odtü ile uzaktan yakından alakası olmayanlara da bu konuda ahkam kesmek düşmez. odtü arazisinin adım adım türlü bahanelerle her yıl artarak peşkeş çekildiğini görüyoruz. gökçek'in yapamadığını mevcut rektör yapıyor. bu konuda bileşenlerinin isyan etmesi haksız bulunamaz. ancak...

  odtü'de yurt ihtiyacı var mı? var. odtü'nün yeni yurt yapabilecek kaynağı var mı? pek sanmıyorum. kyk yurt yapıp da 50 yıl işletecekse, odtü arazisi dışardan bir kuruma açılacağına, madem zaten devlet kaynağı kullanılıyor doğrusu odtü'nün kaynağının arttırılması olacaktır. mevcut iktidarla mümkün olmadığı için ve öncelik öğrencinin barınma ihtiyacını gidermek olduğundan karşı çıkmak istesem de çıkamıyorum. umarım en azından işletme şartları konusunda odtü yönetimi bütün koşulların kampüsteki diğer yurtlarla aynı olmasını sağlar. aksi halde skandal olur.

  edit: detaylı inceleyerek gelen yorumum, mezunlar derneği daha önceki yurtlarda olduğu gibi bağışlarla yeni bir yurt inşaatını karşılayabileceğini söylemişken kyk'ya 40.000 metrekare/ 40 dönüm arazinin tahsis edilmesi ve işletmesinin 49 yıllığına devredilmesi söz konusu. yani kaynakla ilgili bir sıkıntı yok. üstelik bütün vergi ve diğer masraflar yine odtü tarafından karşılanacak bu süreçte.

  "truva atı" cuk oturmuş. bahsi geçen 40.000 metrekarelik arazi uzmanlar tarafından incelenmiş ve endemik türlerin bulunduğu, binlerce ağaç ve canlının yaşam alanı olduğu bu nedenle yurt yapımına uygun olmadığı tespit edilmiş. her ne kadar kurumlar arasındaki anlaşmaya göre, odtü dışından hiçbir öğrencinin barınamayacağı hususunda anlaşılmış olsa da bu anlaşmanın ihlal edilmesi halinde odtü'nün ilk başta koyduğu şartlar hususunda hukuki yaptırım gücünün olmayacağı konusunda endişe sabit. eğer kaynak sorunu yoksa devletin odtü'nün içinde yurt işletmesine gerek yoktur.

  odtü'de kyk istemiyoruz!
 • sonuna kadar haklı bir isyandır. hayatında odtüye adım atmamış adamlar boş yapmasın burda.sebepler için izle.
 • haklı isyan falan degildir. okulun yurtları yetersizdir. bu sene kendimi bir ornek olarak vereyim: eylülde yaptığım yurt basvurusu şubatta sonuçlandı. 4 ayımı okula bir buçuk saat uzakta bir evde geçirdim. bilmeden konuşmayın.
 • orada oluşmuş ve sürdürülen gelenekleri kavrayabilmek, aynı o okula girebilmek gibi, her babayiğidin harcı değil. kanımca, bildirilerinin en önemli bölümü ve kyk inşaatı istememelerinin haklı gerekçesi bildirinin sonunda verilmiş zaten.

  --- spoiler ---

  yurdun odtü'de şimdiye kadar yapıldığı gibi bağışlarla yapılıp odtü'nün işletmesi gerekmektedir. mezun derneklerimiz tarafından da yurt inşasının yapılabileceği ifade edilmiştir. kamuoyundan odtü'ye yapılacak saldırının aslında üniversite bütünlüğüne, doğaya karşı açılmış bir saldırı olduğunun görünmesi gerekmektedir. herkesi doğanın, özgürlüklerin, bilimsel akademik üretimin savunulmasına, odtü'yü savunmaya, üniversiteyi savunmaya çağırıyoruz.
  --- spoiler ---
 • o devlet her şehre üni yaparken kaç yere yurt yapmış ???? yapmaz fakir ögrenciler cemmatlerin eline kalsın sikilsin ister kalmayan para harcasın o şehirdeki ögrenci tanımaz zihniyetler para kazansın ister ne kadar çok üni o kadar çok masraf ailelere baba çalıştığı yetmez annede çalışır oda vergi öder devlet vergi kazanır onlada son model lüx arabalara biner fabrikaları kapatır amerikalının ögretti teşviki dagıtır ama sadece kendi yandaşlarına onlarda o para ile fabrika açmaz yat katr alır malum müslümanlık çok geliştiği için 2 inci imam nikahlı karıyı alır 3 üncüyüde alan görülmüştür. odtu dede devleti okula sokmak ismeyemen ögrencinin hali mallara dert olur burdan kıç yalayamassınız direk gidip yalayın