şükela:  tümü | bugün
  • chp genel başkanı sayın kemal kılıçdaroğlu'nun açıklaması ile öğrenilen gerçek.

hani chp başarılıydı lan?

--- spoiler ---

chp lideri, istifa yerine hatalarını araştırması için odtü'lü akademisyenlerle anlaştı.
    hürriyet gazetesinden hande fırat'a konuşan kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "yani önümüzdeki süreçte yerel seçimler var. bizim dışımızdaki bir bilim yuvasına daha doğrusu odtü’den bir grup akademisyene seçim analizi yaptırıyoruz; hatamız, eksiğimiz nedir diye.
    --- spoiler ---

http://m.ensonhaber.com/…apti-odtu-arastiriyor.html
  • odtu kutuphanesinde haril haril bu konuyu arastiriyoruz.

t: zamani dolan bir siyasi figurun açıklaması.
  • türk akademisyeni ne anlar la siyasetten, sosyolojiden? uluslararası arenada ne başarıları var? çalışacaksanız abd'den/ingiltere'den akademisyenlerle çalışın derim ben.

edit: ya da boşverin boş işlerle vakit kaybetmeyi. iktidara gelme garantili muhteşem bir fikrim var: (bkz: recep tayyip erdoğan'ın chp'ye danışmanlık yapması)
  • chp'yi epeydir eleştiririm. hala da eksik yetersiz diye görürüm. geçenlerde bir haber dikkatimi çekti ama, çorum'da bir köyden hiç oy alamamış chp ve kılıçdaroğlu ordan bir aileye yardım edip çocuklarının burs alması için çabalamış.

illa ki yardım ve burs sonucu oy vermesi şart değil köylülerin ama halka ulaşamıyor halka inmiyor diyemiyorum artık. bir oy alabilmiş sadece insanların zihinlerindeki chp'yi öğrenmek gerek.
  • sonuçlarını merakla beklediğim bir araştırma.

yine de chp adına samimi bir girişim olarak düşünüyorum. zira biz sizi bile isteye başarısız oluyorsunuz sanıyoruz artık.

ayrıca araştırmaya sonsuz saygıyla birlikte bana sorsalar ben de söylerdim.

p.s. odtülüden*
  • islam, akraba evliliği (genetik bozunum) , doğuya gittikçe artan zaten bozuk arap geni, osmanlı imparatorluğu'nun devlet biçimi ve geleneği - şöyle ki türkler sadece çiftçi ve asker olabilirdi , kalite askerler yine balkan slavlarından seçilirdi.
    işte bu, yüzlerce yıl gelişen aşağılık kompleksi ve ezik toplumsal geleneği anadolu da yerleşik hale getirdi.
    kurtuluş savaşı birkaç yıllık sıçramadır, mustafa kemal ve arkadaşları yine balkan kökenlidir, ısrarla güç kölesi olmaya alışkın bir halkı ite kaka savaştırıp güzel bir ülke kurdular, devamı yine referans noktasına geri dönen uyuntu bir halk.
    olmadı, olmaz.
    sevgili odtü cüğüm iban numaram için mesaj atabilirsin.
  • bana söyleseler bende söylerdim klişesi ile giriş yapmak istemezdim ama maalesef öyle.

şu anda chp'nin başarılı olabilmesinin tek yolu şudur.

il başkanları ilçe başkanları belediye başkanları milletvekilleri üyeleri delegeleri vs vs. hepsi ev ev mahalle mahalle sokak sokak gezecekler. esnafı gezecekler, gerekirse akşamları her mahallede bir yer belirleyip halkı davet edecekler. halka belediye ile ilgili, yaşamları ile ilgili, ekonomi ile ilgili sorunlarını taleplerini soracaklar. bunları not alacaklar. vatandaşın tüm sorunlarını elde edip onlar üzerinde çalışıp çözüm için önerge verecekler. verdikleri önergeleri çözüm yollarını o vatandaşlara iletecekler elden. daha sonra x partisi diyelim bu önergeleri reddetti. yine vatandaşa dönüp bakın sizin sorunlarınızın çözümü için önergeler verdik. ama x partisi reddetti veya önergemiz kabul edildi diye her vatandaşa raporları elden verecekler. bu 2-3 yıl bile sürse bunu yapacaklar. daha sonra vatandaşın sorunlarını dinleyip not alıp çözüm üretip o çözümleri uyguladıkları ve vatandaşa sorunlarınızı dinledik çözüm ürettik ve uyguladık diye raporlar gönderecekler(kendi ellerindeki belediyeler) daha sonra bu raporlar ile kendi ellerinde tuttukları belediyeler üzerinden pr çalışması yapacaklar. diyecekler ki bakın biz bunları bunları yaptık vatandaşlarımız kendi kendilerini temsili değil yerinde yönetim ile yönettiler. biz değil vatandaş yaşadığı yeri yönetti diyecekler. bu ülke çapında güzel bir pr çalışması ile chp bir dahaki seçimde %45 almaz ise yüzüme tükürün.
  • sebebi: din elden gidiye..

bunları boşuna enerji tüketmesinler diye yazıyorum
  • cambridge üniversitesinde sonuçları olan araştırma. rica edip istesinler. yormasınlar kendilerini.
  • sorun sosyolojik, bogazici üniversitesi sosyal bilimlerde daha güçlü onlarla anlaşsalar daha iyiymiş.