şükela:  tümü | bugün soru sor
 • odtü'nün dünyada bilimi kökünden değiştiren bir katkısı varmış. bunu bilmiyordum, çok özür dilerim. :( (bkz: odtü'de tuvaletlerin cinsiyetsiz olması)

  akınsoft'un yüzde 1'i kadar bile olmayan katkıdır. ama lafta odtü ilerici, odtü çağdaş. odtü'nün uluslararası bilim camiasının sikine takmadığı bir üniversite olması gerçeğiyle yüzleşmek şimdi bizim çocuklara ağır gelecek ve buralar küfürlerle dolacak ama odtü'nün dünyaya sivrisinek kadar katkısı olmadığı gerçeği yine de değişmeyecek. nokta.

  yarı cahiller için edit: "dünya bilimine yaptığı katkı" ile "türkiye'den en çok atıf yapılan üniversite" cümleleri gece ile gündüz kadar farklıdır. daha okuduğunu anlamayan cahil adamların odtü'den mezun olmaları odtü'nün neden başarısız olduğunun en iyi cevabı aslında. :))
 • buyuk ihtimalle diger turkiye universitelerinkinden fazladir. uretilen fikir tek degisken degil tabi burada, global kapsamda dikkate alinirlik da onemlidir. isterseniz soguk fuzyonu kesfedin kimse size inanmiyor ve dinlemek istemiyorsa kiymeti yoktur.
 • şu listede türkiye'de en çok atıfta bulunulan üniversiteleri görüp siktirip gidebilirsiniz: http://www.webometrics.info/en/europe/turkey

  edit: dünya bilimine katkıdan kasıtları ironman üretmek olan arkadaşlar için bilal'e anlatır gibi anlatmak gerekirse; atıfta bulunulma sayıları başka akademik çalışmalar yapılırken sizin yaptığınız çalışmalardan ne kadar faydalanıldığını gösterir. yani bilimsel bilgi üretiminde sizin yaptığınız çalışmaların ne kadar kaynaklık ettiğini gösterir. yani bilimsel bilgi üretimine katkıyı gösterir. yani dünyada okunan ciddiye alınan akademik çalışmalar olduğunu gösterir. yani öyle işte.
 • odtü gibi bir okula girememiş, ezik beyanı. biz sizin gibi atıp tutmayız, her türlü konuda referans ile geliriz bir üstteki arkadaşın yaptığı gibi...
 • odtü ezikliği ile kuduran, bilime düşman, cehalet kusan bir zihniyetin söylemidir.
  ağ babaları odtü'ye bok attı diye bu cehalet sıçmıkları da düşünmeden bok atar.
  beyin olsa, araştırma olsa odtü'nün neler yaptıklarını görürler ama beyin olsa zaten bu halde olmazdık.

  odtü`nün buluşu felçlilere umut
  odtü'lüler yapay gen üretti
  odtü’den dev buluş: görünmezlik zırhı
  odtü’den deprem için mucizevi buluş
  odtü’lü araştırmacıların geliştirdiği iletken ve renk değiştirebilen plastik
  odtü, beyindeki belirli sinyalleri algılayarak elektronik cihazların kontrol etti

  .......................... bu liste böyle uzar gider.

  alın bunları fitil mi yaparsınız, duvara mı asarsınız size kalmış. ama cehalet dolu irinlerinizi ve kusmuklarınızı da gidin ortadaoğu da dökün.

  not: şu sözlükte odtü'ye salya akıtanların beyinlerini bir araya bile getirsen, yine de odtü'ye puanları yetmez.
 • (bkz: ben)
 • öncelikle en büyük katkısı, türkiye'de özgür düşünceyi yayması, ve ileride olanaklara sahip olduğunda bilime katkı sağlayacak bir nesil yetiştirip o neslin kullanabileceği bir alt yapı hazırlamasıdır.

  eğer neredeyse kuruluşundan beri bu üniversite ile, hocaları ve öğrencileri ile uğraşılmasa yaptığı katkı çok daha büyük olabilirdi.

  odtü'nün hikayesini okumak isteyenler, kemal kurdaş'ın kitabına baksın derim.
 • metui aşağı görmek için yeterli kapasitemiz olmadığı için en iyisi çenemizi kapatalım...
 • başlık açan arkadaşın zamanında yediği gollerin acısıyla kavrulduğunu gösteren, ne yaparsa yapsın kendine gelemeyeceğini çözdüğü an bir başlık açayım, aldığım beğenilerle tarihe bir iz bırakırım diye düşünmesinin haricinde zerrece geçerliği, haklılığı olmayan argümandır.

  not: akınsoft'la yapılan kıyaslamadan sonrasını okumazdım; ama bir yerden sonra memleketin en güzide eğitim kurumlarından birine çamur atan herkese en azından dur diyelim, sizi inandırmasak bile en azında haklının ve çalışanın yanında dururuz da, safımız belli olur dedirten bir entry'dir.

  memlekette teknoloji ve sanayi anlamında gelişme gösteren, üreten, çalışan herkese helal olsun derim; ama onbinlerce mezun veren bir üniversiteyle yirmi yılın biraz üzerinde maziye sahip bir özel sektör kuruluşunu kıyaslarsanız, "daha okuduğunu anlamayan cahil adamların odtü'den mezun olmaları odtü'nün neden başarısız olduğunun en iyi cevabı aslında" şeklindeki cümleniz tüm inandırıcılığını, mesajınız da tüm samimiyetini kaybeder.