şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: sabahattin zaim taklidi yapan sözlükçü)

  edit: taklitçi kaçmış, başlık başa kalmış. allahsız tosbağa insan açtığı yuvayı terkeder mi?
 • teror tanimini pkk gibi orgutlerin aktivitelerinden kendi dogrularina ters gelen her sey olarak genisleten ve begenmedikleri her aktiviteyi 'teror' olarak nitelendiren, dogrudan zeka seviyesine saldiran insanlarin savi. odtu'nun icinde yasamamis, sadece yandaslar tarafindan yansitilan tarafli olaylar uzerinden degerlendiren ve ne yazik ki yonlendirilen insan yaftasi. yalnizca kendi dusuncesini ileri zanneden insan gostergesi. hala yapilan protestonun uydu protestosu olduguna inanan insan asagilamasi. elestirdigi insanlarin hata olarak degerlendirdigi hareketlerini kendi yapinca hakli olduguna inanan insan soylemi. odtu'nun kapisindan giremeyen insanin firsat bulunca kotuleme, bilip bilmeden genel yargilara varip kendini tatmin etme cabalarindan herhangi biri.

  siz terorist dediniz de ne oldu? devletin yonetimindeki odtululerin sayisina bakmadan konustugunuz cok belli oldu. ne odtululerin zeka seviyesi degisti ne baska bir sey
 • bunu diyenler, suriye'deki kiralık katilleri (teröristleri) özgürlük savaşçısı ilan edenlerdir. hatta bunu diyenlerin kafa kesip sokaklarda dolaştıranların torunu olan ağa babaları, namaz kıldığı için apo'yu olumlayıp odtü'lü öğrencilere terörist demekten de geri durmaz. kimilerinin dağa çıkmakta haklı olduğunu söyler. içinde üniversiteye giden öğrencilerin bulunduğu halk otobüsünü de ateşe verir mi? kendisinin yaptığının bilinemeyeceği durumda onu da yapar.
 • öğrenciye terörist damgası yapıştıran zihniyetten başka birşey değil..ha o öğrencilerin arasına provakatörler karışabiliyorsa eğer, buna müsaade edenle aynı kişidir oraya terörist yuvası diyen zihniyet..
 • sahibine hele bi önden terör tanımı yap bakayım diyeceğim tesbit.

  odtü aydın ve engelsiz fikirlerin yuvasıdır.
 • ezelden beri, çoğunluğunu sol görüşlü öğrencilerin -elbette olması gerektiği gibi, bu görüşün kapsamadığı öğrenciler de vardır odtü'de- oluşturması yüzünden, klasiklemiş nefret söylemidir.
  akp hükümeti benzeri ideolojiye sahip olanların başı, vakt-i zamanında bu üniversitenin yetiştirdiği değerler tarafından çok ağrımıştı. işlerine gelmediği için terörist deyip, işin içinden çıkıveriyorlar işte.
  tıpkı, bu hükümetin yaptığı özelleştirme rezaletini tasvip etmeyenlere, hükümetin şakşakçısı satılıkların "cahil" deyip, işin içinden çıkıvermesi gibi.
  böylelerinin ortak aklı bu işte!

  yalnız, solmuş da olsa devrim yazısı hala duruyor odtü stadyumunda. asla silinmedi! tüm namussuzlara ve onların şakşakçısı kahpeliğe doymayan köpeklerine rağmen!
 • teröristlerin genelde öss'de derece yapytığını gösterir.
 • yalandır.

  eski genelkurmay başkanının, bu ülkeye hizmet etmiş paşaların, askerlerin, aydınların tümünün terörist olarak yargılandığı bir ülkede ; buradaki cesur ve ülkeyi kötü yöneten yöneticilere direnen öğrencilere de terörist deniyor.
 • odtü ormanı direnişiyle bir kez daha akla gelen, fraksiyonlar değişse de onlarca yıldır muhteviyatı değişmeyen üzücü gerçek.

  türkiye'nin en iyi üniversitesi mottosunu kendilerine çok yakıştıran öğrencilerinin bir çoğu, maalesef siyasi bakış açısı olarak daima dünyanın çok ama çok gerisinde kalıyorlar. devrim masalları anlatarak birbirlerini uyutuyorlar ve sanıyorlar ki dünya da onlarla birlikte uyuyor. halbuki dünya sürekli dönüyor ve her dönüşünde de hızla değişiyor. odtü bu değişime ayak uydurmayı bırak, ucundan bile yakalayamıyor.

  sigara, bira ve eğlence üçgeninden çıkmayarak ülkelerine faydalı olacaklarını sanan bu zavallılar, köhneleşmiş ideolojilerini de ülkenin güzel geleceğine bulaştırmaktan imtina etmiyorlar. bu ülkenin askerine veya polisine taşla sopayla saldırmak ya da üniversite kampüsünü yangın yerine çevirmek marifet değil; marifet, çılgınca karşı çıktığın bir fikre ya da sisteme alternatif fikir üretebilmek. bunun için de akıl ve bilgi gerekiyor. üzgünüm ama bu akıl ve bilgi birikimi odtü'lü teröristlerde yok.

  odtü'nün terörist yuvası olarak anılmasına vesile olan bu öğrencilerin, yaşananlardan sonra ya zeka seviyeleriyle övünmekten vazgeçmeleri ya da kapasitelerinin bir terörist seviyesinde olduğunu kabul etmeleri gerekiyor.
 • tüm üniversiteler özelleştirilirse hem eğitimin kalitesi artar hem de bu sorunlar çözülür, hem de her cahil cühela insan gelip böyle üniversite eğitimi alamaz.