şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin çivisinin çıktığı şu günlerde üniversitelerinde kendine düşen payı kaptığının kanıtı olan trajikomik olaydır:

  ''öğretim üyesi prof.dr. ceyhun karpuz, tasarladıkları ve patent başvurusunda bulundukları buluşlarıyla, üniversite yönetimi tarafından istanbul uluslararası buluş fuarı'nda yarışmaya katılım olduğunu, burada buluşlarının altın madalya aldığını ancak, tüm bunlardan kendilerinin haberinin olmadığını söyledi.'' haberin tamamı için:

  --- spoiler ---

  pamukkale üniversitesi mühendislik fakültesi elektrik elektronik mühendisliği bölümü öğretim üyesi prof.dr. ceyhun karpuz, tasarladıkları ve patent başvurusunda bulundukları buluşlarıyla, üniversite yönetimi tarafından istanbul uluslararası buluş fuarı'nda yarışmaya katılım olduğunu, burada buluşlarının altın madalya aldığını ancak, tüm bunlardan kendilerinin haberinin olmadığını söyledi. prof.dr. karpuz, bütün haberleşme ve savunma sistemlerinde alt birim elamanı olarak kullanılan elektromanyetik dalgaları filtreleyen yeni bir mikrodalga filtre geliştirdiklerini, üniversite yönetiminin bu buluşlarıyla kendilerinin haberi olmadan geçen mart ayında istanbul'da yapılan uluslararası buluş fuarı'na katıldıklarını ve buluşlarının altın madalya kazandığını iddia etti. buluşunun ödül aldığını internetten öğrendiğini ifade eden prof.dr. ceyhun karpuz, "bilimsel çalışma ürünü olan ‘tek bir ayarlama elemanı kullanılarak yeniden yapılandırılabilir ve band genişliği ayarlanabilir mikroşerit band geçiren filtre' isimli buluştur. buluşumuzun çalışmaları şahsımın yürütücülüğünü yaptığı projeler kapsamında gerçekleştirilen tasarımlara dayalıdır. pamukkale üniversitesi pamukkale teknokent yönetici a.ş. olarak gerçekleştirilen katılım, patent başvurusu sahipleri ve buluşun çalışanları olarak bizlerle herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadan, bizlere haber verilmeden gerçekleştirilmiştir" dedi.

  pamukkale üniversitesi mühendislik fakültesi elektrik elektronik mühendisliği bölümü öğretim üyesi olan prof.dr. ceyhun karpuz, aynı zamanda avrupa mikrodalga birliği yönetim kurulu üyeliği de yapıyor. bütün ülkelerin üye olduğu bu birlikte karpuz, 11 ülkeyi temsil ediyor.
  --- spoiler ---

  üniversite ve rektör tanıdık gelecektir muhtemelen. aynı adamın farklı vukuatları için buyurun:

  (bkz: eşini enstitüye sekreter olarak atayan rektör)
  (bkz: eşi istifa eden rektörün faturayı çalışana kesmesi)
  (bkz: hüseyin bağ)

  kaynak;

  benim şaşırdığım nokta ise koca üniversitede biri de çıkıp demiyor ki '' aga bu ne ? ''
 • darbe girisiminin enişteden öğrenildigi bir ülkede çok normal.
 • bakan olduğunu televizyondan son dakika haberiyle öğrenen kişilerin olduğu bir ülkede gayet sıradan, şaşırtmayan olaydır...