şükela:  tümü | bugün
  • 18 mayıs 2018 itibariyle cinemaximum sinemalarında vizyonda olan, 5 farklı filmi içeren organizasyon. ilk defa böyle bir şey görüyorum, açıkcası ilgimi çekti. izledikten sonra editleyip fikirlerimi sunacağım. içerdiği filmler:
    1.death of a shadow
    2.waves' 98
    3.na wawe
    4.everything will be okay
    5.french roast

fragman

edit: 5 filmin üçünü beğendim, ikisini biraz basit buldum. sinemadaki aksiyon, süper kahraman,macera filmlerinden bıktıysanız kesinlikle gitmenizi öneririm. sıkılmadan hepsini izledim. yaklaşık 90 dakika sürüyor.

--- spoiler ---

(bkz: death of a shadow) ölü insanların ölüm anlarını bir kamera ile izleyip fotoğraflarının gölge şeklinde çekildiği ve tablo olarak saklandığı bir dram filmi. aralarında en beğendiğim film bu oldu. ben düzgün anlatamasam da konusu ilginç ve derin. filme gitmeseniz bile izlemenizi öneririm.

(bkz: na wawe) doğu afrika'nın ruanda bölgesindeki hutu ve tutsi ayrımının yapıldığı, insanların sadece ırka bakarak birbirlerini pala ile katlettiği dönemi anlatan kara mizah tarzında bir film.

(bkz: waves '98) pek anlayamadım ama sanırım yeni neslin koca binalar, milyonlarca insan ve karmaşanın arasında yaşadığı yalnızlığı anlatıyor. film ya gerçekten sanatsal ve anlaşılması zor ya da overrated, değişik öğelerle doldurulmuş bomboş bir film.

(bkz: everything will be okay) eşiyle boşanmış bir adamın küçük kızını artık görememekten korkup başka bir ülkeye kaçırmasını anlatan kısa dram filmi. çok klişe ama etkileyici.

(bkz: french roast) eğlenceli bir animasyon filmi. anlatılacak bir olayı yok. kısa ve öz.

--- spoiler ---