şükela:  tümü | bugün
  • arabesk hayatına daldığım şarkılardan... üniversiteye hazırlık zamanımda radyo 34 dinlerken, peş peşe çalınan iki güllü şarkısı müzik bilgimi yerle bir etmiş ve müzik kültürümü değiştirmişti.

şarkıya gelince; güllü'nün oyuncak gibi adlı ilk kasetinin en güzel şarkılarından biri...

ellerim kadehte gözüm kapıda
    geleceksin diye ödüm kopuyor
    bu perişan yerde, beni bu halde
    göreceksin diye ödüm kopuyor

ben böyle değildim inan eskiden
    ürpermezdim böyle ayak sesinden
    belki dönüp bana, beni yeniden
    seveceksin diye ödüm kopuyor

kırdığım kadehte pişmanlığım var
    beni yargılıyor şimdi anılar
    korkma durmam burda sabaha kadar
    kızacaksın diye ödüm kopuyor

dışarda yağmur var
    aldırmıyorum
    masamda resmin var
    kaldırmıyorum
    sevdiğin şarkıyı
    çaldırmıyorum
    duyacaksın diye ödüm kopuyor...

(bkz: oyuncak gibi)
    (bkz: kopamam senden)
  • bu sarkinin bir de hikayesi vardir efendim..hanim kizimiz elemanin biriyle çok ciddi bi ask yasamaktadir..leyla mecnun cinsinden..sonra hanim kizimiz bir sekilde kötü yola düser..elemanin bu durumdan haberi olsun istemez ve aniden ayrilir..sonra da bu sarkiyi yazar..evet biraz forward mail biraz da türk filmi tadinda ama olayi bildikten sonra sarkiyi dinleyen en öküz insan bile en azindan bir yazik olmus lan! tepkisi verir..tecrübeyle sabittir..
  • güllü'nün ve arif susam'ın seslendirdiği bu şarkının sözü behlül pektaş'a, bestesi ise selami şahin'e aittir.
  • "top kerhane hits" diye bir album yapılsa,albume kesinlikle ve kesinlikle kafadan girecek şarkıdır.
  • sabahın körü denilen bir saatte, dibi görülmüş şişeler, uykusuz saatler, mutzsuluk gibi etkilerle acaba bir iki damla bişi kalmışmıdır* diye etil alkol aratan şarkı...
  • ne tür müzik dinlerseniz dinleyin kendini dinleten damarın doruklarındaki güllü parçası.
  • bu şarkıyı sevmeyen insan olamaz.

pişmanlıklarımıza gelsin..

https://www.youtube.com/watch?v=jzu5pryivqu
  • big boss sag olsun. saat 10.00 'dan beri içiyorum. su saatte ayakta duramayacak kadar sarhoşum. kordon'da 1 dubleye 1000 lira verebileceklerin yerine de şerefe.

kordon çok güzel ama sen gelme!

çünkü demiş ki büyük türk düşünürü güllü:

bu perişan yerde beni bu halde göreceksin diye ödüm kopuyor!

at repeat'e iç!
  • selami şahin'in mükemmel eserlerinden sadece biri. güllü ablamız kadar olmasa da güzel yorumlamıştır.