şükela:  tümü | bugün
  • istanbul reşitpaşa'da açılmış yeni pizzacı.
    böyle ağaçlıklı tatlı bir sokakta, sanki izmir'deymişsiniz gibi veren bir hissi var.
    ve de en önemlisi uzun zamandır yediğim gerçekten en iyi pizzaydı.
    hele bir enginarlı kuşkonmazlı var ki offf bir pizzaya dereotunun bu kadar yakışacağını hiç düşünmezdim.
    aman bu sıcakta bi yere gidemiyorum çok fenalardayım diyorsanız, yemeksepeti'nden de sipariş verilebiliyormuş.
    odun pizza
  • enginarlı kuşkonmazlı pizzası efsane pizzacı!
    etsever beni bile kendine hayran bıraktı.
    domuz ürünü yemeyenler için dip not: jambonlu pizzaların çoğu domuz etli, ve menüde yazmıyor, anlaşılmıyor, ne olur ne olmaz siz garsona sipariş vermeden bir soruverin.
  • keriz silkeleyen mükemmel pizzacı. hayran oluyorum böyle işletmelere. adam pizza başına 50 lira alıp içine malzeme koyma gereği duymuyor. bizim gibi kerizler de parayı verip hamur üzeri erimiş peynir yiyip para ödüyor. adam bir kasap sucuk kesmiş pizzaya, bak mikrometreyi geçtim nanometre olarak ölçülebilir kalınlığı ancak. bitirme tezimde çeliğe emdirdiğim karbonun derinliği bile bu sucuğun kalınlığından fazlaydı. bu entry'den sonra gidip burada pizza yiyen de "niye böyle oldu" demesin. annem bir gurme programında görmüş canı çekmiş, annem istemese zaten gitmezdim ama ne yapacaksın işte. gurmeler de iyi sikiyor milleti cidden. onlara da helal olsun.