şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: şuna pozitif ayrımcılık diyenin aklına sıçayım, başka da sözüm yok.

iyice boku çıkan kadın pohpohlanmasında yeni bir mihenk taşımız oldu. tabi bu kadınlara yapılsaydı şimdi 25 kanalda haber, ekşide meriçlerin de desteği ile 45 sayfa döşenmiş entry olurdu ama konusu geçmemiş.

olay odunpazarı belediyesi ahşap eserler müzesinin girişinde yazılı ücret tabelası:

https://instagram.com/p/bhlwbomhkg7/

bu nedir amk şimdi? bunu yapan da chp’li belediye amk. siz nasıl bir mal oldunuz, nasıl bir malağa dönüştünüz arkadaş? erkek niye 3 tl? kadın ve öğrenci niye 2 tl ya? birisi açıklasın bana allah aşkına?

iyice aptal oldu amk ülkesi florürden midir nedir anlamıyorum.
  • kadınları kabul etmedikleri yerlerin hatrına 1 tl çok görme, gel ben sana 5 geçiş hakkı vereyim.

edit: hahahahhahaa (bkz: bana meriç demiş itin birisi) gündeme girsin diye polemik yaratıp duruyor rahatsız. yerel seçim öncesi akp virali herhalde arkadaş.

helal olsun la nasıl değişmiş sözlük bir daha gördüm, akp virali, gündeme girsin diye 20 tane entry girip silen adama nasıl kol kanat germişsiniz. muah canlarım.
  • sözlük meriçlerinin dikkatini çekmemiştir. kadın olsaydı tabi şimdi vuhu.
  • aynen katılıyorum. "kadın 3 tl erkek 2 tl" olsa yıkarlardı burayı. bknzlar, kıyaslamalar havada uçuşurdu. ama erkekse "ko g*tüne gitsin" al aynısı türk telekom tarifesinde de var buradan "kadınlara 1 saat ücretsiz konuşma" kimseden ses seda yok. ama orada "erkeklere 1 saat" yazsaydı kıyamet kopardı. madem eşitlik istiyorsunuz o zaman buna da karşı çıkın, "sadaka değil hakkımızı istiyoruz" deyin inanayım "eşitlik" arayışınıza. haydi selametle.
  • kendisine 2. sınıf muamele yapılmasını kabul eden embesillerce viral olarak düşünülmesi normal. yazık ki bu malağın da hakkını savunuyoruz işte.
  • kadın olarak saçma bulduğum durum. insan insandır. öğrenci tam anlarım da kadın erkek nedir? pozitif ayrımcılığın da b*kunu çıkartmaya gerek yok.
  • kadınların ekonomik olarak bağımsız olmadıklarını, amiyane tabirle birilerinin eline bakmak durumunda kaldıklarını düşününce, cinsiyetçilikmiş gibi durmasa dahi, herhangi bir şeyi satın alırken zenginliğe göre “zengine 10, fakire 5” gibi ödeme yapılmadığı göz önünde bulundurulunca, cinsiyetçilik olduğu anlaşılan “iyi niyetli” uygulama.

yine de yaygara kopartılmasını gerektiren bir durum değildir. hele hele günümüz dünyasında olagelen rezillikler ve insanlık suçlarını hesaba katarsak...