şükela:  tümü | bugün
  • ornek olarak da avrupaya ihracat yapan vestel ornek gosterilebilir, konunun iyice pekismesi babinda
  • markalari olan buyuk firmalara fason mal yapan kucuk tedarikciler.
  • oem’in microsoft lisanslamasındaki tezahürü ise, ilgili yazılımın sadece satıldığı donanımla beraber kullanılması ona lisanslanmasıdır. mesela yeni bir pc/notebook ile oem windows aldı iseniz, satın aldığınız windows’u başka bir pc/notebook’a kuramazsınız.
    (bkz: fpp)
    (bkz: open lisans)
  • konuşmaya başlamadan önce, konuşmaya giriş yapılacağını belli etmek için veyahut tawrını belli etmek isteyen birisinin, diğerlerini irkiltmek amacıyla kullanabileceği ünlem.
  • koltuk yok diye evine gitmek istemiyorum ben bu adamın. oturacak tek yer kucağı kalıyor o da bize ters en azından kuzeniz lan:)
    odasında 0.5 watt ampül kullandığı için edisonun kemiklerini sızlatıyor. insanı da geriyo;
    -olm alsana bir ampül kıllanıyorum ben senden,
    +tehlikeli yerler, karanlıkken daha tehlikelidir,
    -hee anlıyorum neyse abi ben kaçar.
  • dandik demek olmamasına rağmen dandik malmış gibi algılanır. oysa aldığım hiç bi oem ram'in bozulduğunu görmedim -sadece ram olayında oem kullandım- ama genelde duyunca insanın yüzünü buruşturacak kadar kötü gözle bakılması ilginç.
  • yıllardır rockstar olmasını bekledik bu adamdan ancak benim moonstarım oldu.
  • rapunzel. ama böyle göt göbek bağlamış, kıllı rapunzel.
  • uzun süredir görülmeyince bünyede özlem uyandıran tecrübeli talebe.