şükela:  tümü | bugün soru sor
 • okyanusya futbol federasyonu tarafından organize edilen şampiyonlar ligi. avustralya'nın asya futbol federasyonu'na dahil olmasından sonra oldukça sıradanlaşmıştır. kupayı avustralya ve yeni zelanda dışından sadece 1 defa papua yeni gine'den bir takım kazanmıştır.

  şimdiye kadar kazanan takımlar ve ülkeleri şöyle:

  1987 adelaide city (avustralya)
  1999 south melbourne fc (avustralya)
  2001 wollongong wolves (avustralya)
  2005 sydney fc (avustralya)
  2006 auckland city fc (yeni zelanda)
  2007 waitakere united (yeni zelanda)
  2008 waitakere united (yeni zelanda)
  2009 auckland city fc (yeni zelanda)
  2010 prk hekari united (papua yeni gine)
  2011 auckland city fc (yeni zelanda)
 • geçtiğimiz sezon finalde tahiti temsilcisi tefana'yı 3-1 yenen auckland city fc kupayı müzesine götürmüş ve 2012 yılında okyanusya'nın en büyüğü olmuştur.
 • geçtiğimiz sezonki finalinde 2 yeni zelanda takımından auckland city fc, waitakere united'ı 2-1 yenerek 2013 yılında, 3. defa okyanusya'nın en büyüğü olmuştur.
 • 2014'te vanuatu takımı amicale fc'nin finale kalma başarısı gösterdiği fakat auckland city fc'nin kazandığı organizasyon.

  2014-15 sezonu finali ise yeni zelanda takımları arasında oynamıştır. team wellington'ı yenen auckland city fc kupayı 5. kez üst üste kazanmıştır.
 • 2016 ve 2017 sezonu şampiyonu finallerde yeni zelanda takımı team wellington'ı 2 sezon üst üste yenen yine bir yeni zelanda takımı olan auckland city fc olmuştur.

  böylece 7 kez üst üste bu kupanın sahibi oldular.
 • bu kupayla ilgili her sene bizlere bilgiler veren yazarı içten kutluyorum.bunu cidden yazıyorum çünkü kimse gelip yazmasa bile adam kendini değiştirmemiş ve her sene emek verip yazmış.
  bende bu aralar ne olduysa diğer kıtaların şampiyonlar liglerine bir merak uyandı.hatta bugün youtube üzerinden bu kupanın pek çok maçını izledim ilgimi çekti.
  önümüzdeki zamanlarda asya,afrika ve okyanusya taraflarını izlemeye çalışacağım.
  hele birde anadolu takımı gibi olan yeni zelanda dışındaki ada ülkelerinin takımlarından biri kupayı alırsa çok mutlu olacağım.