şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ucakcilik tabirleri)nde kis aylarini kapsayan, yolcu sayisinin en az, biletlerin gorece ucuz ve bilet bulmanin kolay oldugu donem.
 • nba'de ve nfl'de iki sezon arasındaki zaman dilimi. diğer liglerde de kullanılıyor olabilir.
 • az önce, gece gece izlemek gibi bir aptallık yaparak izlemiş bulunduğum, bafta ödülleri’nde ve chicago uluslararası film festivali’nde en iyi kısa film dalında aday olarak gösterilmiş başarılı bir kısa film. kısa metraj, uzun metraj fark etmeksizin; izlediğim en iyi gerilim filmlerinden birisiydi. hala etkisinde olduğum için en iyisi demek istemiyorum, etkisi geçince belki fikrim değişir bilemem diye; ancak atmosferi, çekim teknikleri, insanı içine çekmesi, dehşete düşüren anları olsun, gerçekten çok iyi olduğunu inkar edemem.

  2009'da çekilen filmin yönetmenliği ismini bu filmle duymuş olduğum jonathan van tulleken'e ait. gerilim duygusunu öyle işlemiş ki filmde, izleyeli 5 dakika olmuşken dahi göğsümde bir ağırlık var hala, gerçekten çok başarılı. atmosferin içine giriyorsunuz hemen ve gerilimi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. yine de beklentileri yükseltmek istemiyorum, belki de izlemeden önce beklentim düşük olduğu için bu kadar etkiledi film beni.*

  uzatmadan linki vereyim: jonathan van tulleken - off season

  konusu da şöyle gelsin (ama bence konuyu okumayın, spoiler olarak algınabilir yanları da var):
  --- spoiler ---

  yazları insanların gelişiyle hareketlenen fakat kışları çok soğuk, yalnızlığa terk edilmiş göl kıyısındaki bir yerleşim yerinde kimsenin olmadığı evlere girerek hırsızlık yapan karakterimiz; çeşitli eşyalar çalarken, aynı zamanda girdiği evlerdeki yaşamlarla da bir şekilde bağ kurma çabasına giriyor. ev sahiplerine ait yazıları okuyup, onların içkilerini içen adam için, köpeğinin peşinden girdiği bir ev diğerlerinden çok daha farklı sonuçlar doğuracaktır.
  --- spoiler ---
 • jon hamm'ın rol alma ihtimali bulunun gerilim projesi.