şükela:  tümü | bugün
 • bittorrent sagolsun birkac saatte indirilip betasi kurcalabilen office surumu. yillardir ayni arabirimi kullananan microsoft nihayet biz kullanicilari rahatlatacak ozellikler du$unmu$, toolbar sistemini degi$tirmi$ vs.

  edit: her kullani$imda bir yanda "vaay ne guzel koymu$lar super olmu$" bir yandan da "ya $u toolbardaki $u dugme nerdeydi nasi bulucam $imdi" diyorum.
 • normal (centrino 1.6, 768mb ram ve iyi bir ekran karti) bilgisayarlarda cook yavas cali$an office. son hali daha hizli olur in$allah.

  edit: entry tarihi 2005, betasi soz konusu yani.
 • biraz yavaş çalıştığı gözlemlense de bu ne güzel arabirim aha bunu da yapmışlar dedirten ve gerçekten ofisi artık herkesin rahatça kullanmasını sağlayacak değişiklikler içerdiğini gözlemlediğim sürüm. tabi pre release olarak geçiyor son sürümle biraz farklılıklar içerebilir. (ne olur hızlansın mesela)
 • görsel olarak tamamen değişen ve office kullanıcılarına ne lazımsa kolay ulaşılabilecek kısayollarla bezenmiş bir sürüm olmuş. kullandığım ve eğitimini verdiğim diğer tüm versiyonları bir yana yeni gelecek bu sürümler diğer yana o derece farklı bir office var karşımızda. piyasaya ilk çıktığında insanların yıllardır kullandıkları programların bu kadar çok değiştiğini görmek kesinlikle bir rahatsızlık yaratacaktır. ama alıştıktan sonra diğer versiyonların bir daha kullanılabileceğini düşünemiyorum. başlangıç ve orta düzey kullanıcıları geçtim, iyi kullanıcıların dahi "ne nerede" diye kafalarının karışacağından eminim* görsel olarak en az değişen program ise outlook olmuş. inceleyebildiğim kadarıyla içerikte standart kullanıcının hayatına çok büyük yenilikler katılmamış.tabi vardır yeni birşeyler daha inceleyeceğiz. access dosyaları oluşturma ve database penceresi mantığı tamamen değişmiş, bu baya bir zorlayabilir access kullanıcılarını, excel de 1 milyon küsur satır sayısı ve xfd*kolon harflerine kadar giden kolon sayısı çalışma sayfasını bir hayli genişletmiş. çizim nesneleri ve formatlama işlemlerindeki detaylar arttırılmış bunun yanında excel de bir page layout görüntüsü eklenmiş ki bunu daha önceden niye gerçekleştirmemişler merak ediyor insan. excel'de oluşturduğunuz tabloları çıktı alacağınız kağıt üzerinde görebiliyorsunuz yani word programındaki gibi sayfa ayarlama şansı doğuyor.
  sonuç olarak, daha incelenecek çok fazla kısım olmasına rağmen görünen şey office 12 ye geçiş diğer offfice geçişleri kadar kolay olmayacak hatta bir çok firma ürün maliyeti ötesinde geçişin kullanıcı bazında yaşatabileceği sorunlar ve eğitim gerekliliği nedeniyle geçişi erteleyecektir. ama microsoft muhtemelen yeni windows versiyonuna tek uyumlu office sürümü olarak bu sürümü bırakırsa yapacak bir şey kalmayacak. insanların yıllardır kullandıkları ve alıştıkları programlar üzerinde bu kadar radikal değişiklikler yaptıkları için microsoftu kutlamak gerek. bu değişikliklerin bir çoğu olumlu yönde olmuş, sadece bir alışma evresi geçirmek gerekiyor. bu tarz bir menü sistemi kullanan programlar var mı bilmiyorum ama office 12 sonrasında birçok programda bu tarz menüler göreceğiz gibi geliyor. içerik çok detaylı incelendiğinde çok yeni özellikler göremeyebiliriz ama office programları içerik olarak zaten mükemmele yakın programlar. office programlarını kullanmak ötesinde ilgi duyanların ya da bu programlar yardımıyla para kazananların geçiş sancılarını çabuk atlatmak için incelemelerinde fayda var derim.

  edit: uygulamalar windows 2000 ve öncesi işletim sistemleri ile uyumlu değil
 • office 12 adı ile duyurulan 2006 yılı sonunda piyasaya çıkacak olan microsoft offiice programının resmi adı.
 • ilk goruntuleri ile olmus lan bu sefer dedirtmistir
  http://shiftdelete.net/site/content/view/622/66/ adresinden gorulebilir
  torrentide cok gecmeden piyasaya dusmustur..
 • office 12 adi ile hasbelkader bi' yerden indirdigim*; eh güzel görüntü olmu$ diyerek kullanmaya devam ettigim microsoft office serisinin son modifiyesi.
 • düşünüleni kolaylıkla eyleme geçirmek adına pek çok yenilik içeren programlar**** silsilesi.
 • islevsellikten cok gorunum olayina agirlik vermis office surumu.
  menu olayina yeni bir bakis acisi getirmis, toolbarlari ortadan kaldirmis. ilk basta biraz sakinlik yaratsa da kolay kullanimi olan bir surum olmus. lakin outlook surekli crash edince (ki programiniz cok fazla crash etmis, bi yardim ister misiniz diye de soruyor surekli) kaldirmak zorunda kaldim.
 • "excel'de mouse ile sayfa kaydırmaya çalışırken hücrelerin kopup gitmesi" bug'u bu versiyonda da çözülmezse isyan edeceğim microsoft office versiyonu.

  (bkz: excelde sayfayi luzumundan fazla kaydirmak)