şükela:  tümü | bugün
 • office ailesinin yeni üyesi olacakmış. macos için.

  office 2007'deki gibi ribbon olacakmış.

  entourage gidecekmiş, yerine outlook gelecekmiş. adam gibi .pst dosyası eklenecekmiş.

  benim burada anlamadığım bir nokta var. neden outlook adam gibi mbox desteği vermiyor da pst'yle devam ediyorlar?

  hele hele, entourage iyi kötü mbox desteği verirken neden pst'ye geri dönüş yapıyorlar?
 • beta 4'ü gayet güzel geldi. windows'taki gibi ribbon olayını eklemişler. messenger da yenilenmiş, video özelliği falan var. çıksa artık iyi olur.
 • ekim ayında piyasaya sürüleceği açıklanmış microsoft office'in mac için son sürümü. outlook, excel'da makrolar geri dönüyor. en önemli ayrıntılarından biri ise türkçe yazım denetiminin de programa dahil edilmesi.

  http://turkmac.com/…um/index.php/topic,15529.0.html
 • office : mac 2011'den sonra saga tamamlanmıştır.
  adamlar öyle bir 2011 office yapmışlar ki, piyasaya çıktıktan sonra hergün bu başlıkta olumlu türde yazılar göreceğinizden eminim.
  görüntü işlemek, grafikerlik, composer'lik güzel de, bazen de iki satır birşeyler yazmak, etkili slide sunumları hazırlamak ihtiyacı duyuyor insan bea.
  hakkını yemeyelim keynote türkçe bilmemekle birlikte atraksiyonları ile ayrı bir güzeldi ama ya pages? office görmüş bünyeye wordpad gibi gelirdi ilk bakışta. steve amca snow leopard'da türkçe'yi halen bilkom aracılığı ile dağıttığı yamalarla çözmeye çalışırken, sıra türkçe bilen iwork'e gelememekteydi.

  kısacası türkçe bilen iyi bir ofis için parallels, crossover gibi aleminyum tava ısıtıcılarına ihtiyaç duyulmakta idi bu coğrafyada.

  artık değil.

  pc dünyasını windows 7 ile memnun eden microsoft, türk macseverlerin kalbini de kazanacak gibi duruyor. üstelik türkçe, buzdağının sadece görünen bölümü. kabiliyetleri, kullanım kolaylıkları, pek çok beklentiyi karşılayacak olması ile güzel bir iş yapmış adamlar. şimdi yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim.
 • (bkz: çılgın atmak)

  şaka bir yana; word, pages'dan üstün gibi olmuş. powerpoint ise bu sefer keynote'a yaklaşır gibi yapmış, excel zaten numbers'dan hep iyiydi.

  ama sonuçta hepsi bundan önceki office for mac faciasından iyidir. mac kullanıcılarının belki de tek ezikliği böylece giderilmiş oldu.

  ha bir de program gerçekten fazla hızlı açılıyor, gerçekten hayret ettim. apple'ın native yazılımları bile bu kadar zart diye çıkmıyor ortaya, çok enteresan, çok farklı...
 • sağdan sola yazılan dilleri hala desteklemeyen yazılım paketi. ve yıl 2010.
 • georgia gibi font'ların türkçe karakterlerini bozabiliyor. başınıza gelirse, system preferences > language & text > "türkçe"'yi seçerek türkçe font'ları font book'a atın, font book'tan aktif hale getirin ve reboot edin (unix kullanıyorsunuz, reboot şart bu konuda).
 • yıl 2010; microsoft mac os'da iwork ve openoffice.org ile rekabet edebilmesi için office for mac 2011'u yayınlar. her şey iyi güzeldir ama gel gör ki windows için daha önce yayınlanan office 2010'daki önemli bir özellikten mahrumdur; open document format. 2010 yılında sen hala odf desteğini oturtamayacaksın he mi?

  hadi beyler hep beraber:
  http://www.swfcabin.com/swf-files/1269236582.swf
 • bugün gidip kendisini aldım; ona verdiğim parayla kendime istediğim bir ayakkabı alabilirdim! ama ben yine de bir programa vermeyi tercih ettim, bakalım umarım memnun kalırım.
 • ribbon falan gelmis iyi guzel de o arayuz olmus mu abicim simdi? mac konseptine gitmis mi hic? windows'taki arayuz kesinlikle daha iyi. bilerek mac icin kotu cikarmis olma ihtimallerini dusunuyorum. ayrica word'e trackpad gesture'lu zoom in-zoom out koyulabilirmis neden koymamislar aceba... performans iyi ve pdf kaydetme ozelligi built-in geliyor.

  edit: zoom icin ctrl+cmd+trackpadden iki parmak scroll yapiliyormus.