şükela:  tümü | bugün soru sor
  • feminen hareketlere sahip olanından bahsetmiyorum. genelde kurumsal bir ortamda bu kılkuyruk tiplerle karşılaşırsınız. yaa şöyle olsa aslında, böyle olsa aslında deyip gündelik şeyler hakkında yorum yapar. öğle yemeği için beklemese miydik diye ağız yapıp, sanki sürekli daha iyisini, kalitelisini arıyormuş izlenimi vermeye kasar. ama ayı gibi de bekler sırasını. sürekli önemli bir şeylerle uğraştığını düşündürtmeye çalıştığı için, bitcoin, vırtcoin, zırtcoin, proje, internetten al-sat, freelance gibi bi şeyler yaptığından bahseder. ama aslında bi’ bok değildir. sürekli yüksek perdede yaşadığını ima etmeye çalışan bir lavuktur bu.
  • köylü kökenlerinden uzaklaşmak için canhıraş çırpınır. metropol figürünü kurmada yol gösterecek insanlar gelişme döneminde çevresinde bulunmadığı için izlenimcilik yolu ile az buçuk fikir sahibi olduğu trend siktiriboktan kitaplar okur, içine dalamadığı hobiler edinir ve kendisi gibi yavuzların itibar ettiği etkinlikler arasından kendisini parlatacağına inandıklarına iştirak eder.

    en klişe şikayetler, kurum içi ticareti kovalama, risksiz dedikodu, üçüncü sınıf manipülasyon falan bundadır. sürekli uzakta olduğu intibası verdiği, kıymetli gösterdiği ama ne hikmetse bir şekilde tanışma imkanınız olmayan akrabaları, arkadaşlarından bahseder. genelde kendisinden daha kurnaz asalaklarla arkadaşlık eder. bir süre sonra da siktir edilir ortamdan.

    merak edenler maslak'ta, levent'te, daha ziyade yolunu bulamamış beyaz yakanın multinetle falan sinyal çektiği restoran ve kafelerde inceleyebilir. tırttırlar ve kafa sikmeleri dışında bir zararları yoktur.
  • çok güzel dövülür. atacaksın bunu çıplak bir şekilde mezbahaya. bir arkadaşın su tutacak, sen de hortumla döveceksin bunu.