şükela:  tümü | bugün soru sor
 • medeniyet olayıdır. başka bomba bu. hatta swat havası falan yaratabilir heyecanlı olur. ofisin kapısını arala bombayı at hemen geri çekil. on saniye say. girince patlasın ve herkesin masasına günaydın yazan balonlar uçsun mesela. tam o sırada gir. çok iyi iş lan biri bunu üretsin.
 • ofise 7’yi 25 geçe giriyorum. günaydın kilitli mutfak kapısı, günaydın boş masalar, günaydın dev printer, size de günaydın karşı bloğun ışığı açık bırakılmış boş odaları. zzzzzz
 • bir de bunun güne neşeli uyanan ve bağırarak konuşan versiyonu var.

  lan dingil işe gelmişiz sabahın körü nasıl mutlu oluyorsun?

  hadi mutlu oldun, neden bağırarak konuşuyorsun?

  şımarık, laçka tavırlar en sevmediğim iş.

  edit: kimse kimseyi rahatsız etmemelidir , kimse kimsenin abuk sabuk çocuksu tavırlarını da çekmek durumunda değildir msj atan arkadaşlara izah etmeye çalıştım ama olamadı sanırım.
 • bazı öküzler var seni tanır,toplantıda vb konuşur ,sabah asansörde gorursun suratına bakmaz,ofise girer günaydın demez. bunlara öküz demek güzelim hayvanlara hakaret gercekten. özür dilerim öküz kardeş
 • avrupalı bir firmada çalışıyorsanız, size ve diğer beyaz yakalı emekçilerde mutluluk patlaması yapan eylemdir.

  girdiğiniz anda, günaydın dediğinizde, dört bir yandan ve farklı dillerde günaydın ile karşılık alırsınız. güzeldir. enerjiniz artar ve şakralarınız açılır. shanti shanti ve shanti.

  ama, bizim plaza öküzlerinin çalıştığı şirketteyseniz, "günaydın"ınız boşlukta kaybolur. ne birisi karşılık verir, ne de sizi mutlulukla karşılayan olur. canınız cehenneme, canınız cehenneme ve canınız cehenneme!
 • bunun bir de parça tesirli iyi akşamlar bombası vardır. mesai saati bittiğinde, kulaklıklar çıkarılır, eller masaya konur, 10-15 saniye aralıklarla her çıkana cevaben iyi akşamlar denir. bazen neden topluca çıkmazsınız lan dedirtse de güzel bir şey tabi. iyi akşamlar!
 • bütün sözlüğe günaydın o zaman :)
 • bizim plaza ortamlarında etki etmez.
  zira bizde takım elbise giyen abiler ve süslü ablaların çalıştıkları plaza ortamlarında selamınıza karşılık vermek, günaydına günaydın demek eziklik göstergesidir.
  küçümseyen bir bakış atarak savuşturulmadı gereken günaydın yerine, sinirli bir şekilde, bir hınçla giriş yapmak daha makbuldür.