şükela:  tümü | bugün
  • ona dişi gibi değil, kariyerli bir profesyonel gibi davranmaktır. bacaklarıyla değil, ortama yeni gelmekten kaynaklanan sorunlarıyla ilgileniyormuş gibi yapmak vurucu önemde. bekle, zaten kimsesi yok, güvenecek birisini arıyor. sırf ona o zor oryantasyon günlerini atlatmakta yardımcı olduğun için sana kendini yakın (borçlu) hissedecektir. bu yakınlık alkolle birlikte geliştiğinde hamle yapma zamanıdır. eve çağırabilirsin. eğer bardan çıktığında koluna girmesine rağmen sana gelmesini teklif etmiyorsan biri kapar hacı. zira verilen mesajı almayan adam nazik değil, beceriksizdir kız gözünde.
  • ikili mucadele esnasinda gogus bolgesine caktirmadan dirsek atmak. akabinde de icinizdeki canavari ortaya cikararak cok ozur dilerim opeyim de gecsin demek.
  • "merhaba" ve "hoşgeldin" diyiverin.
  • asla ilk andan yelkenleri suya indirmek olmamalıdır. yoksa kariyerinde basamak olursun.
  • hamle yapmamaktır..
  • ona dişi gibi değil, kariyerli bir profesyonel gibi davranmak: kendi deneyimimden biliyorum bu taktigi. bizim isyerine staja(muhasebe)gelen kiza yapmistim bunu. ezgiye butun saygimla ve hosgorumle plaza hatunu gibi davrandim, ne ezgicigim ne de ezgi abla, her zaman ezgi hanim. aramizda bir alt ust iliskisi de yoktu halbu ki. isyerindeki tum adamlarin(6 sap) ona acik acik yazmasina ve is saatleri icinde odasindan cikmamasini kerizlik olarak gordum. kiza simdiden salca olursan niye sana yanassin degil mi ? neyse bu mallar kiza sarkmaya devam ederken ben karizmatik cool sahsi oynuyordum.

aradan 1 yila yakin zaman gecti sonuc: hicbir sikim olmadi. ezginin isten ayrilmasindan 3 hafta falan sonra isyerinden arkadaslarla bir lokantada yemek yerken sohbet esnasinda bu kizin lafi acildi. megerse ben haric butun yazane(2/6 sap) kizi elden gecirmis. detaylariyla anlatti sapiklar sagolsun.