şükela:  tümü | bugün
  • malumunuz istanbul trafiği aldı başını gitti ve içinden çıkılmaz bir hale geldi. sabah işe geliş ve gidişler ciddi anlamda sınırları zorluyor. 1,5 - 2 saat civarını buluyor. şu an mesela trafiğe bakıyorum normal şartlarda eve gidiş süremin 30-45 dk aralığında olduğu mesafeyi 1 saat 45 dakika olarak gösteriyor. e hal böyleyken paşa paşa oturup trafiğin sakinlemesini bekler hale geldik ve bu durum her geçen daha kötü bir hale gidiyor. sanırım 1-2 seneye ofisten hiç çıkamayıp evimize hiç gidemeyeceğiz.
  • şirket iflas vermeden önce babam da yapardı bunu ama farklı bir şekilde. sabah 05:00'da kalkar, maksimum 06:10'da evden çıkardı. şirket 25 km uzakta olmasına rağmen yollar boş olduğu için 15 dakikada orada olurdu. sonra da saat 08:30'a kadar ofisinde uyurdu. sırf bu yüzden kendine yatak konforunda sandalye bile almıştı. bazı akşamlar çok trafik olduğunun istihbaratını yoldan gelen şoförlerin birinden aldığı zaman hemen çıkmazdı yola. personel dağılmadan önce birine para verir ve rakı aldırırdı. ya da önceden stokladığı rakıyı dolaptan çıkarırdı. personel dağıldıktan sonra da tek başına piizlenirdi. bazen ben de kalırdım onunla. saat 22:00 civarlarında da eve doğru yollanırdık.