şükela:  tümü | bugün
  • ofisin geçimsiz insanlarının oluşturduğu modeldir. sürekli klimadan kendilerine zeval geleceğinden korkarlar. her an üstlerine gelecek hava zerresinden korkup, bana dokunuyor, bana vuruyor gibi basma kalıp sözleri tekrar edip dururlar.

ama asıl yarattıkları sıkıntı klimayı kapatma konusunda yaşanır. o klimanın sürekli kapalı olmasını isterler. ama gelin görün ki üstüler ne ekstra bir şey almak akıllarından geçmez.
  • insanın sinirini kesinlikle alt üst edenlerdir. ağırlıklı olarak kadınların oluşturduğu bu güruhla gün boyunca gizlice klima açma kapama savaşı verilir ama en önemli kural rahatsızlık asla sesli olarak dile getirilmez çünkü akabinde kavga çıkacağı bilinmektedir.
  • kalın giyinmesine ve odada yanan kaloriferin yanı sıra bir de elektrikli sobayla ısınamayan insan modelidir.
  • muhakkak ki sıcağı sevmeyen birinin kapattırdığı klima nedeniyle dişleri birbirine vuruyordur.
  • bunun mıymıntı erkek modeli mevcut maalesef bizim ofiste de. yaşlı teyzeler gibi yeleklerin içinde oturur ve dışarısı 20 dereceyken elektrikli soba yakar bu teyzecik. evet dışarıdan içeriye terleyerek gelmişsindir ama içerisi hamamdır, daha da çok terlersin. bu teyze de sobaya yapışmış çok soğuk dondum ya diye söylenir sürekli.

(bkz: ofiste klima savaşları)
  • genellikle kadın çalışanlarım da gözlemlediğim durum olup sanırım regl dönemlerine denk geldiğini sanıyorum. ofiste şal ve çikolatayla birlikte papatya çayıda her zaman onlar için bulunuyor.
  • üşümenin bile erkeklik eksikliği olduğunu gördük arkadaşlar. herkes koşa koşa bir kan sayımı yaptırsın sonra erkekliğinize zeval geliyor.
  • deri montun uzerine kaban giyer. enteresan kisiliklerdir.