şükela:  tümü | bugün
  • ofiste 10 yılını dolduran ve cimri bir patrona sahip olan herkesin mutlaka denk geleceği bayan terörüdür.
    cimri ve öngörüsüz patron bu bayanı kovamaz ve bu bayan bir süre sonra ipleri eline alır. yok o yemeği yapmam, yok ayağınıza çay getiremem. yok orayı pisletmeyin, yok kafanızdan saç düşüyor masalarınıza, yok bilgisayarlarıda ben temizleyecek değilim, yok düzgün sıçın, yok düzgün işeyin, yok bilmem ne bir süre sonra bir bakmışsınız herşeyinize karışıyor. tabii sırf bu bayan sayesinde sevdiğiniz arkadaşlarınızındanda bazıları işten ayrılıyor. siz oturup seyrediyorsunuz. birde söylenmeler var tabii ki, bir gün ona bir gün buna bir gün size...

temizlikçi bayanın odtü mezunu bilgisayar mühendisi çocuğu işten kovduğunu gördü bu gözler amk
  • patronların öngörüsüzlüğünden ziyade, taktiksel olarak bezdirme politikasına katkıda bulunduğu için içeride tutulan kadın. çünkü bunun yaptığını patron yapsa mobbing sayılır.

bir nevi şirketin iç işleri bakanı.
  • bundan 15 yıl önce bunun erkek versiyonu yaşlı dayı görmüştüm ben. patrona bile çay verirken "çay işcen mi?" diye sorardı bu dayı:))) millet çay, kahve istemeye çekinirdi:))
  • (bkz: onur kolu)