şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önceki yıllarda ballantine's sponsorluğunda sahne şirketlerin adıyla yapılan şirketler arası müzik yarışması. her gece 4 sirket grubunun yaristigi elemelerden sonra toplam puanlarda en basarili 8 grup finale kaliyor.

  organizatör şirket sağolsun baya sömürüyor şirketleri. şirketler arası yarışmaya sms oylaması entegre etmişler ve şirketlerin aldığı oyu yaklaşık %30 civarı etkiliyor.

  sms atmak içinse bilet almak gerekiyor. biletler 25tl+kdv ve bilete içki dahil değil. zaten organizasyonun yapildigi mekanin kapisinda bilet satisi yok. organizator sirket biletleri toptan sirketlere satiyor. sonra da sattigi biletlerin uzerindeki sifreyi 1,2tl/mesaj tarifesinden sms attiriyor.

  zaten sirkete kac bilet sattigini bilen arkadaslar bir de sms attirarak ekstra zarara sokuyorlar.
 • fikir ticari açıdan başarılı. riski, zarar etme olasılığı olmayan, kar marjı tatmin edici bir organizasyon. düşünüp, hayata geçirene tebrikler.

  şirketleri sömürüyor diye düşünüyordum başta, ancak özellikle büyük şirketler için göz ardı edilebilecek bir gider. yaklaşık 6000 tl vererek, 200 çalışanınıza eğlenceli bir gece yaşatabiliyorsunuz. bu parayı da gider gösterebilir şirket. happy hour düzenlemenin bir başka yolu. içtiğini de çalışanın kendisi ödüyor, ayrıca bir de grubunuz sahneye çıkıyor. hatta sanırım bir şirket, her sene katılıyor, sahneye de patron çıkıyor. bir nevi ego tatmini, sevmiş sahnenin tozunu :)

  kısaca win-win gibi duruyor.
 • 2015 organizasyonuyla hayal kırıklığı yaratan etkinlik. takvimi ve şimdiye kadar sahne alan grupların puanlarına buradan ulaşılabilir. performanslara ise şuradan ulaşılabilir. hayal kırıklığı yaratan kısım ise bazı gruplara verilen fazla puanlar. özellikle beymen - beymen mızıkacıları o 3 kötü performans ile o puanları nasıl aldı bilinmez.
 • bu sene beymen mızıkacılarının böyle puan almalarına hiçbir mana veremediğim yarışma oldu. adamlar 3 şarkıya 3 solistle çıkmışlar. bu yarışmada ahmet kaya şarkısı ne alaka onu hiç çözemedik. bayan solistin sesini duyan olduğunu da düşünmüyorum.
 • 2012 yılında netaşta çalışırken seyirci olarak, bu sene ise firmam (ismini vermek istemiyorum iyi puan alamadık*) adına sahneye çıkarak katıldığım eğlenceli organizasyon. açıkçası garajistanbulgibi bir sahnede şarkı söylemek çok keyifliydi.

  evet iyi puan alamadık ve evet bazı firmalara abartı iyi puan aldılar ama bahanelerimiz var.
  birincisi yarışmaya son başvuru tarihinden 1 gün önce yani 30 ocak'ta başvurduğumuzda henüz grubun üyeleri bile belli değildi. bizim katılmamız adeta çılgınlıktı.
  ikincisi firmamız cimri, son dakikaya kadar bilet almadı. 80 tane bilet satıldı. 55 kişi oy kullandı. 199 oy alan firma var düşünün.
  üçüncüsü gitaristimiz çok amatör ve gitar tonunu bir türlü ayarlayamadı, performans sırasında da ton feciydi.

  dolayısıyla 40 gün hazırlanarak sonuncu olmamak da başarı diye düşünüyorum. seneye katılırsak son dakika çalışması olmamalı, o kesin. çok iyi gruplar vardı.
 • dün gece garajistanbul'da gerçekleşen ve vivaki'nin 'media player' adlı grupla katıldığı ve kazandığı yarışma. inanılmaz eğlendik. solistlerin sesi güzeldi ama tonu çok değişik olduğu için beyonce'nin 50 shades of grey cover'ını coverladıklarında az beğendim. ama anastacia'nın outta love'ı çaldıklarında aşırı iyilerdi. kendilerini tebrik ediyorum.

  onlardan önce çıkan takım elbiseli bi grup vardı. onlar da çok iyiydi. solistleri çok iyi değildi, eğer 3.şarkıyı söylettikleri, genel müdür olduğunu düşündüğüm adam, söyleseydi onlar da bayağı iyi iş çıkarırdı :d

  seneye darısı başımıza diyorum.

  edit: o grup novoband'miş. onlara da saygılar.
  edit2: adamda gerçekten genel müdür tipi vardı, yoksa bildiğimden yazmadım. 'düşündüğüm' diye yazmışım. genel müdürü kadınmış novo'nın :)
 • sondan birkaçıncı olduk ama soylersem kendimizi ifşa edeceğim yarışma. kendim sahneye cıkmısım gibi de üzüldüm gereksizce. fakat bu işe cidden yatırım yapmış geliştirmiş şirketler varmış tebrik ediyoruz.
 • jüri puanlarında evidea.com adına yarışan koli band'in birinci olduğu yarışma olmuştur. ayrıca demir demirkan prodüktörlüğünde bir single çıkartma ödülünü de koli band kazanmıştır.

  sms puanlama sisteminden vaz geçmesi gereken yarışmadır. ayrıca biraz daha pr yapmaları da gerekiyor.