şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en yaşlı erkeği japonya'da yaşıyor: 113 yaşına sayılı günler kalan watanabe, uzun yaşamın sırrının ne olduğu sorusuna 'öfkelenmeyin ve gülümsemeye devam edin' yanıtı verdi.

  link

  haberin altındaki yorum ise 'coğrafya kaderdir' sözünü bize tekrar hatırlatıyor.

  "türkiye'de yaşasaydı 30'unda kalpten gitmişti!"
 • adam doğru söylemiş. sinirlenince gülümseyerek tepki verenlerdenim. yani bu gülümseme kendimi rahatlatma amacıyla oluyor yoksa kahkaha atmıyorum tabi. bana iyi geliyor sizler de deneyebilirsiniz.

  tanım: sinirlenmeyin ve gülümseyerek hayatınızı sürdürün.
 • kusura bakmasın ama çok yavşak bir adamın tavsiyesi gibi duruyor. böyle gamsız piçler tabiki de 112 sene yaşar. migren sancısına insan gülümser mi? füzeyle ölen bir insan öfkelenmeyip gülsün mü son of a bitch?
 • güzel bir hayat mottosu. hepimiz gün gelir dünyaya geliş amacımızı sorgularız şu hayatta. ammavelakin her şeye bir es verip şöyle uzaktan bakınca hayata, o zaman anlıyoruz bu stresin ne denli gereksiz olduğunu. can sağ olduğu müddetçe, sevdiklerin yanında olduğu müddetçe derin bir soluk al ve tüm varolan stresleri düşünmemen gerektiğini düşün. şimdi yazının bu aşamasına kadar geldin ya. şimdi, evet tam da şu anda gülümseyebilirsin. en azından bu yazıya harcadığın vakitte gülümsedin. bu bile yeter insana. mutlu ve pozitif kalınız efendim.
 • ülkemiz sınırları içerisinde geçersiz sayılabilecek önerme. açlık, parasızlık, talihsizlik ve hatta çaresizlik içinde kıvranırken nasıl güleyim? o işler senin dediğin gibi yürümüyor orta doğuda watanabe efendi.

  edit: şimdi sen öldüğünde ben demez miyim; "yaa çok rahat konuşuyodun watanabe kardeş" diye.*
 • söylemesi kolay yapması zor eylemlerden.
  öfke, sinirlenmek ya da kızgınlıktan çok daha fazlası olduğu için sonrasında toparlanması daha zor oluyor. yıllar öncesinde kalmasına rağmen bir öfke anımı unutmuyorum. vücudumun yavaş yavaş titreme moduna geçtiğini fark ettiğimde, "bir şırıngayla vücuduma zehir verselerdi, aynı etkiyi yapardı" düşüncesi geçti aklımdan. öfke, vücudu sarsan, hırpalayan bir şey. o an benim, otomatik çalışan fren pedalım oldu.
 • travmatik gülümseme. canım benim.