şükela:  tümü | bugün
 • efsanevi wu-tang clan ile karsilastirilan yeni bir hip hop grubu. sahsen aralarindaki benzerlikler "dunya sikimde degil" temali sozler ve grubun nufusundan ileri gitmez diye dusunuyorum. tyler the creator ve kardesi earl sweatshirt gorunuse gore bayagi yetenekli elemanlar. digerleri hakkinda yeterince bilgim yok ama orijinal bir stilleri oldugundan takdir ediyorum kendilerini. gza, method man, ve ?uestlove'dan da "aferin" almislar. gravediggaz hakkinda ileri geri konusmalari hosuma gitmediydi ama yine de basarilar diliyorum.
 • tyler the creator, earl sweatshirt, frank ocean, domo genesis, syd tha kyd, hodgy beats, left brain ve mike g' den oluşan hip hop oluşumudur.

  özellikle 2000'li yıllarda araba - kadın - para üçgeni arasına sıkışmış hip hop'u daha farklı yerlere taşıyacağına inandığım topluluktur. konserleri punk konseri tadında geçmektedir. popülerleştikçe kendilerini bozmayıp, uyuşturucu ve alkolden kendilerini tüketmezlerse wu-tang kadar olmaz ama ona yakın birşey olur.

  yaptıkları müzikten daha çok youtube'taki videoları takip eden fan'lara sahip topluluktur aynı zamanda. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanların da satanist, illuminati, hipster vb. gibi etiketlediği gruptur.

  camden crawl'da yaptırdıkları stage rush için: http://www.youtube.com/watch?v=hnuslziq6j8
 • oldie'nin stüdyo klibinde arkalardan sallanan bir thor çekicine şahit olduğumuz topluluk.
 • gördüğüm en kalabalık, en sempatik ve ilginç rap grubu. grubun içinde gruplaşmalar olur ( tyler,earl= earlwolf, leftbrain, hody beats=mellowhype gibi) .
 • aykırı görünmek adına ellerinden geleni yapan üçüncü nesil rapçi kuşağının asıl ve garip temsilcilerinden oluşan topluluk.zira rap müzik ilk ortaya çıktığı yıllarda siyahi nüfusun tek derdi plak şirketlerinin birinden güzel bir albüm anlaşması koparmak ve sokaklara veda edip kız arkadaşlarına iri elmaslar, kendilerine altın yüzükler almaktı.bunu albüm çıkarmadan önceki hırslı tavırlarıyla albüm yaptıktan sonraki en zengininiz benim başlıklı parçalarından anlamak mümkün.
  ikinci nesil rapçiler ise daha az mainstream olup ya da yeraltında kalmayı seçip kendilerini lirikal anlamda geliştirmekle uğraşanlar olarak anılabilir.buraya altyapılarıyla getirdikleri kaliteyle beraber başta de la soul ve tüm native tongues ekibi sonrasında ise wu tang clan ı koyabiliriz.tabi arada mf doom gibi yeraltında kalmayı adet haline getirmiş nefis kaliteli isimleri atlamıyorum.üçüncü nesil olarak andığım bu tayfa ise tüm bu süreci takiben 90 larda çocukluklarını geçirmiş bu isimleri dinlemiş,aşina oldukları bu müziğin ve icra edenlerin saçmaladıklarını düşündükleri yerleri bünyelerinden atıp kendi müziklerini ortaya çıkartma çabasına girmişlerdir.gerek abstract ve aksak ritimler gerek kendi nesilleri ve ırklarıyla dalga geçen alaycı hava ve zekice hazırlanmış sözleri ile zamanımızın en kışkırtıcı ekiplerinden biri olarak anılabilirler.
 • türkiye'ye beklediğimiz elemanlar.

  kimse gelmesin lan, ben alırım bütün biletleri. tyler, earl, frank, domo, hodgy, mike g ve leftbrain ile takılırız aq. mis.
 • beklediğimiz adamlar. yalnız lucas'la jasper gelmezse kabul etmem.
 • bu yılın mayıs ayında dağılmışlardır. kimse yazmamış. ilginç.
 • son entry giren arkadaş dağıldıkları hakkında yalan bilgi vermiş