şükela:  tümü | bugün
 • ogame.de sitesinin kodlarının motamot türkçeleştirilmesi ile oluşturulmuş, gelecek vaad eden oyun. uzun soluklu değil fakat masabası iş yapanların canları sıkıldıkça oynaabilecekleri bir oyun.
 • motomot türkçeleştirme yüzünden hala anlam karışıklıkları olan fakat hızla güzelleşen bir online strateji oyunu. kimse bir diğerini galaksiden silemediği için kişinin kendi isteği ya da hile vs yaptığında oyundan atılması dışında yok olma imkanı olmaması da ayrıca güzel. çaylak koruması sayesinden yeni oyuncuları büyük abilerden koruyup ele avuca gelir hale gelene kadar onları ayakta tutmasıyla bizi ayrıca mutlu etmiştir. yağmalar, savaşlar, ittifaklar, o benim tavuğuma kış dedi, bu bana yan gözle baktı'lar arasında zaman geçirmeyi sağlayan bağımlılık yapan oyun.
 • 1.
  gecen, bizim bir arkadasin gezegeni var. orda takiliyoz. biraz ictik fln kafalar hafif iyi oldu, hadi lan dedim, atlayalim hafif avcilara, akalim biraz ortamlara ne var ne yok, neyse ciktik galaskiye 5000 le seyrediyoz, arkadan lavugun biri selektor cekiyor, ben saga cektim bekledim. baktim bu hic orali olmadi, vinladi gitti. arkadaslar telsizden bosver dediler. neyse ben de kafami sallayip devam ettim. altina agir avci ceken artis oluyor anasini satim. akabinde citir bir gezegen fark ettik, dedik bir bakalim, belki madeni boldur, yagmalariz bir guzel. tam daliyoruz, benim hatun araadı cepten, arkadaslara siz girin ben gelyorum dedim. actim telefonu, efendim dedim.
  -alo sercan,
  -efedim hayatim,
  -gelirken iki ekmek biraz da deuterium al.
  -hayatim sirasi mi simdi, gorevdeyiz bak.
  -ben bilirim senin görevini, yine gittin arkadaslarinla, yagma yapiyorsun di mi,
  -hayatim anlamiyorsun benim olayim bu.
  -ne zaman bizim de bir gezegenimiz olacak sercan, senin yagmalarinla bu is nereye kadar. bak dayimin metal madeni var, gelsin calissin diyor adam. gitmiyorsun yanina.
  -dur hele dur. bizim destekledigimiz parti iktidar olacak evrende. ondan sonra agir avci verecekler bana.
  -aman be..senden adam olmaz sercan. meteor yagmuru varmis bugun. gecikme bak. korkarim ben.
  -tamam tamam gecikmem hayatim. hadi ben kactim.

  rin riin riiinnnnnnnnnn.....

  pencereyi acip sigarasini uzay bosluguna firlatti sercan. evren daha bir karanlik gozuktu gozune. bos ver dedi icinden. son sürat arkaslarinin yanina daldi.

  catisma cok cetindi.
  hic biri geri dönemediler evlerine.

  2.

  -kocum 122. galaksiden 129'a kadar benim bolgem, her gezegenden haracimi alirim. bunun karsiliginda baska gezegenlerin saldirmasini onlerim. korumam altimdakilere saldiranlari yakarim. affetmem.

  -büyüksün abi.

  -her haftabasi ödememi yapacaksin, iki bn doldurup verdigim adrese gönder, bnlerden biri deuterium, digeri kris dolu olsun.
  sana bulasan olursa da haber ver, bakalim icabina.

  -abi itin olur icabinda.

  -aferim akilli ol iste boyle.

  (olur mu olur)

  ya isin tüccarligna soyunanlar olabilir:

  %5 faizle deuterium temin edilir, 100bin ve üstü alimlarda faizde iskonto uygulanir. ücrete nakliye dahildir.

  ya isporta? karaborsa?

  -haydi metal geldi metal!!
  -metalci kaca veriyon onlari
  -abi piyasa durgun valaha, metal cikmiyor pek artik eskisi gibi..
  -nerenin metali bunlar?
  -98. galaksiden abi, evrenin en kalitelisi.
  -bu pahalidir ama daha ucuzu yok mu?
  -111. galaksinin metali var abi, ama tavsiye etmiyorum. iyi degil yani. digerini bir ömür kullanirsin.
  -iyi ver bakalim 98. galaksininkinden. 5kn ver, yok yok en iyisi 2bn ver.
  -tartim hemen abi.

  ya psikopati yok mu bunun;

  -lan shh sana diyom,
  -ben mi abi,
  -sen sen. gel bakim buraya.
  -efendim abi buyur.
  -kimin gezeegnine saldirmisin lan sen!
  -kimin abi?
  -sus lan (splash)
  -abi aman biz ettik sen etm..(splash)
  -yengenin gezegenine saldirmisin lan. lazere bogarim seni. deuteriumda kaynatirim, zaten ölüm yildizindan yeni ciktim lan delirtmeyin beni.
  -büyüksün abi.affet.

  akabide, galaksilerden birinde,

  - ooo mert, kuruvazör çekmişin altına.
  - he abi ya, çalıştık aldık bi tane.
  - sen de kaynak boldur simdi.
  - yok valaha hepsine bunu aldik iste.
  - aksam bir karadelik(bogaz) yapalim. turlariz. anfi filan taktirdin mi buna.
  - anfi?
  - ismail yk'nın cdsini aldim. takiliriz oglum, altimizda kuruvazör var, evren bizim!
 • bir kısım turancı olduklarını beyan eden ülkücü gençliğin, ve bunlara destek veren hiç azımsanmayacak sayıdaki insanın binlerce türk, üç beş alman ihtiva eden oyun nüfusunda "türkün türkten başka dostu yoktur" şeklinde forumlarda cihat çağrısı yapıp, almanlara saldırma kararı alıp haliyle saldıracak alman bulamadıkları bir garip oyun.

  oyundan zevk almak istiyorsanız forumlara hiç bakmamanız şiddetle salık verilir.
 • bilgi universitesi laboratuvarlarında önceleri 2 kişinin, ardında lab ın buyuk bolumunun oyuna kayıt olup, lab da quake ten sonra ikinci bir oyun çılgınlığının başlamasına sebep olan, online degilken bile uretim, savaş vs. gibi işlemlere devam edip sabah kalktıgınızda sizi maden yığınıyla karşılaştırıp sevindiren, yine sabah kalktıgnızda sizi yagmalanmış gezegeninizle karşı karşıya bırakma olasılığına sahip, bir kere başladığınızda bırakmanızın zor olduğu web tabanlı strateji oyunu.bitti.*

  edit: kütüphane görevlisi de oynuyormus artık. hayırlı olsun efendim. bir de zaten bekledigimiz uzere güzelce de ticarete dökmüş olayı site sahipleri. aferin onlara.
  ayrıca:

  lamerlere ölüm...*
 • isi gucu olup pc basinda oyun oynamaya vakit bulamayanlar icin birebir bir strateji oyunu. bagimlilik yapiyor ama isinizden etmiyor.
 • bu aralar herkesce cok sevilmis, online olarak oynanan güzel oyunun internet sitesi.
 • yeni yeni yayılmaya başlayan, yarın(29 mart) 2. evrenin açılmasıyla binlerce adamın çullanmasıyla yepyeni bir rekabet ortamı kazanacak oyun. ittifak muhabbetleri ayrı bir güzel fakat feci bağımlılık yapabilir. dikkat!
 • hızla bağımlılık yapan, keyifli ve oldukça basit bir oyun.
  strateji, uzay temalı.
  dün akşam başlamama rağmen hızla ısındım.
  olur bu gider.
 • surekli bir yerlerinden "sakin unutma:ogame reklam sayesinde bedava!" yazilari cikan oyun sitesi. lakin daha bir reklam bile gormedim.
hesabın var mı? giriş yap