şükela:  tümü | bugün
 • -hayri bu iliski yurumez..
  -yurur munevver.. gormuyor musun birbirimiz icin yaratilmisiz..
  -hayri sen melun melun bakan bir oglak sin.. bense bir aslan kadiniyim nasil olucak soyle..
  -bi anlasma yapalim o zaman munevver.. simdi bak tarafsiz gozlemci olarak sozluge ukte olarak veriyorum bunu.. bakalim neymis isin asli..
  -ayy verelim hayrim.. umarim dedigin dogrudur.. birbirimiz icin yaratilmisizdir..

  (bkz: o i$ ya$)
 • başka etkiler tarafından burcunun sivri tarafları köreltilmiş bir oğlak, aslanını gururlandırabilecek kadar başarılı, saygı duyuracak kadar güçlü ve şımartabilecek kadar şevkatli ve oyuncu ise yürüyebilecek ilişki. tabii diğer taraftan aslan kadınının da bir taç kavgasına girip oğlağı patisinin altında ezmeye kalkmayacak kadar uyumlu bir kedi olması gerekir. zira güç dengesi bozulursa bir daha toparlaması zor olabilir.
 • aslan kadini agirbasli, olgun, tutarli ve isinde basarili erkekleri sever. oglak erkeginin bu ozellikleri aslan kadini icin oldukca cekicidir. geriye kalan "sogukluk" ve "liderlik" gibi, oglak erkeginin olumsuz addedilen ozelliklerini aslan kadini olumluya cevirebilecek yapidaysa (i.e., kendisi de dilediginde buz gibi ve kati olabilen aslan kadini grubundaysa) sorun olmaz. aslan dogustan liderdir, oglak da lider gruptadir; bu bazen celiski olusturabilir ama yine aslan kadini mantikli ve lider tip erkeklerden hoslandigi icin (her aslan ezecegi, patileyecegi erkekten hoslanmaz) bu ozellikleri olumluya cevirebilir.

  oglak erkegi bir kadini simartmasini iyi bilir. vicik vicik romantizma selinde kaybolmaktansa, islevsel ve onore edici bir romantizm anlayislari vardir. aslan kadininin romantizm zevkleri gelismis ise, bu onu gayet tatmin eder. aslan kadini partneriyle gurur duymak ister, oglak erkegi de bunu ister; ikisi de hayatta saygin ve basarili tipler ise, son derece keyifli bir iliski cikar bundan.
  oglak erkegi icin cimri deniyor ama aslinda durum oyle degil. aslan kadini cimrilige ve ucuzluga tahammul edemez. fakat oglak erkegi, parasini nereye harcayacagini bilir, cimri ve ucuz kesinlikle degildir. aslan kadininin kalite anlayisi oglakta da mevcuttur, dolayisiyla oglak erkegi aslan kadinini parasal yonden hayalkirikligina ugratmaz, bilaksi simartir.

  pazar pazar oturdum burc geyigi yapiyorum ne'gzel.
 • aslan kadını, oğlak erkeginin yanında ilk başlarda kendini dışlanmış hisseder. oğlak burcunun kendine yeten, yalnızlığı seven dış görünüş nedeniyle aslan kadını erkeğin kendinden hoşlanmadığını düşünür. aslan kadını sıkılmayıpta ilişkli için kendini zorlarsa muhteşem bir ilişkiye başlar. kendine güvenen, emin adımlarla hareket eden ve çevresinde saygı duyulan oğlak erkeği aslan kadını için bulunmaz bir fırsattır. zamanla erkekte aslan kadınıyla olmanın yalnızlıktan çok daha iyi olduğunu keşfedip ona aşık olacaktır ve bütün imkanlarını aslanın ayaklarına serecektir. ilgiden asla sıkılmayan aslan artık oğlak erkeğini avuçlarına almıştır. eğerki aslan oynamaktan sıkılmaz ve gerçekten oğlak tarafından ölçülü şekilde ilgi görmeye devam ederse hayatları boyunca sürebilir bu ilişki. yoksa aslan diğer bütün oyuncaklarına yaptığı gibi, oğlak erkeğinide parçalayıp atar ve yeni oyuncaklara pardon aşklara yelken açar.
 • ilerleyen zaman ikisi için de daima uyumlarını ve benzerliklerini görme evresidir. lakin ikisinde de hakim olan liderlik tutkusu işleri, biraz zorlaştırır. aslan kadınının gel-gitleri zorluğu ve cazibesi oğlak erkeğini ona ne kadar bağlasa da doğasından olsa gerek bunu, ulu orta gösteremez. yaşamdan beklentileri ve istekleri benzer olan bu ikili için hayat daha eğlenceli, renkli olacaktır. dışarıda da birlikte oldukları insandan gurur duymak isterler, aradıkları da birbirleridir. anlayışlı davrandıkları, katiyen vazgeçmedikleri ve seviyesizleşmedikleri sürece bitme ihtimali olmayan bir ilişkidir esasen.
 • affınıza sığınarak yazıyorum; hayatımın dört senesini çalan pek muhterem bir hanım kızımız yüzünden hani sikseler inanmayacağım ilişkidir bu..
 • yürümeyecek ilişkidir. aslan kadını ilişkiyi oyun, erkeği oyuncak gibi gördüğü için oğlak erkeği mantigi sebebiyle bu durumdan hic haz etmeyecektir