şükela:  tümü | bugün
 • erkek fatmalar icin de kullanilan soz obegi.
 • küçük adamlardır bunlar, hele 3-4 yaşları en tatlı zamanlarıdır.. tuvalette ayakta çiş yapıp "ben baba oldum!" derler. koşturmak, top oynamak baba ile boğuşmak isterler. siz makyaj yapınca "anne sen güzel oldun!" deyip parfümünüzü koklarlar.
  naif naif konuşurlar. futbol oynayan insanlar görünce gol!! diye bağırıp geceleri illaki yanınızda yatarlar..

  başka anlamlarda kullanılması durumunda anneleri irkiltip üzerler. ayrıca bu kelimeyi kötü anlamda kullananlar için de mutlaka zamanında kullanılmıştır.
 • kazaya oldukça yatkın veletlerdir. çoğunluğu hiperaktif olan bu veletler dikkatsizlik sonucu kafalarını yarar, kollarını bacaklarını kırar veya bir taraflarını keserler, dizlerde oluşan ufak tefek yaralardan bahsetmiyorum bile.
 • alayının dikkati dağınıktır. evde oynarken bile oğlum dur düşecen, oğlum dur kafayı yaracan bağırtıları eksik olmaz özellikle dayıları çok korkuturlar
 • oğlandır. ya da erkek çocuktur.
  oğlan çocuğu, bana kalırsa anlatım bozukluğudur.
 • doğru kullanımı oğlan çocuk iken neden bu şekilde söylendiğini anlamamaktayım. erkek çocuk da keza son derece kulak tırmalayıcı. erkek deyince benim aklıma yetişkin xy kromozomlu bir insan geliyor. oğlan çocuk deyince de aha bu.

  hayır bi de o kadar yaygın kullanılıyor ki, insanın diline de dolanıyor ister istemez. o daha da gıcık.
 • enteresan olur bunlar. oncelikle, her daim mutludurlar (ozellikle en aptal seyleri yaparken).

  amacsizca yorulana kadar kosabilirler.

  uc besi bir araya geldiklerinde, resmen kopek surusu gibi davranirlar. grubun ortalama iq seviyesi, bireylerin iq seviyelerinin grup averajina gore belirlenmez. zira gruplasma basladigi andan itibaren ortalama iq'leri, grubun icindeki en aptalin seviyesine dusmustur (hani ogretmenler hep sorar ya, arkadasin kendini damdan atsa sen de atar misin diye; oglan cocuklari atabilir).

  bunlari en iyi tarif eden cizgi film, sponge bob square pants olabilir (bob ve patrick'ten bahsediyorum tabi ki). gerci, tom ve jerry de olabilir (en yakin arkadaslariyla dovuserek de iletisim kurarlar).

  pipileri onemlidir (hatta 6 yasindan itibaren bacaklarindaki kaslarin yaninda killar bile onemli olur bunlar icin).

  genel gidisatlarina bakarak, einstein, pastor, da vinci ve daha bilumum dahi acaba cinsiyet mi degistirdi diye dusundurturler.

  evde bir tane var oradan biliyorum. simdi oturup bu satirlari yazmaya iten sebep de bizzat kendisi:
  dun giydigi pantalonun yan cebini doldurmus. icindekileri cikarmak icin elimi attim, 3-5 tane tas ve ne oldugunu gorunce anladigim bir salyangoz kabugu avucumun icindeydi. evet, kocaman bir salyangoz kabugunu cebine koymus ve ben de onu elime aldim.
  hazinesini hemen terasa attim ve uzun uzun elimi yikadim. incelemeyi midem kaldirmadi ama kendisi o kabugun bos oldugunu iddia ediyor.

  not: kiz cocuklari da kedi gibi, cogu zaman temkinli. gruplasma erkek cocuklarindaki kadar cok degil, ya da gruplassalar bile bireyselliklerini kaybetmiyorlar. ve elbette, cogu zaman cok daha akilli hareket ediyorlar.
 • nişanyan'a göre lavuk sözcüğünün anlamı adam; kökeni kürtçe (kurmanci) lawik "oğlan çocuğu" sözcüğü. kürtçe lawik kırmançide law "oğlan, oğul" sözcüğünün küçültme haliymiş.

  "mitolojide bu küçük, çıplak oğlan çocuğunun neredeyse tanrısal, yaratıcı bir karakteri vardır. ebedi çocuk (puer aeternus) halinde mucizevi bir şekilde ortaya çıkar ve yine aynı şekilde ortadan kaybolur. faust'ta üç şekilde karşımıza çıkar: çocuk arabacı, homunculus, euphorion. hepsi de ateşle yok olur; goethe'de bu, bütün ebedi çocukların (puer aeternus) tutkulu bir patlamayla ortadan kayboldukları anlamına gelir. yangın her şeye, hatta dünyaya bile son verir." carl gustav jung - aspects of the masculine

  (bkz: erkek çocuk/@ibisile)
  (bkz: oğlan boncuğu)