şükela:  tümü | bugün
  • öğle tatiline geç çıkınca veya akşam mesaisine kalınca ekstra ücret ödemeyen patron ve yalakalarının ağzına sakız olan tiptir.
    edit: başlık başa kalmış.
  • ben değilim.
    öğle tatiline yarım saat kala, yarım saat kaldı moduna girip, işe odaklanamıyorum. o yüzden iş yapmayı bırakıyorum.
    çıkış saatine de yarım saat kala aynısını yapıyorum. hatta şimdi mesai saatinde ekşiye yazıyorum.

oh olsun ^^
  • böyle
    entry
    mi
    girilir lan?
    gereksiz
    bir tiptir
    ama
    bahsedilmeden
    önce entry
    girmeyi
    öğrenmek gerekir.
  • ülke olarak şu esnaf kafasından kurtulamıyoruz amk ya ne demek 'sen robotmusun ,ekmek yiyorsun' adama sormazlar mı bedavaya mı ekmek veriyorsun diye
  • zil çaldığında sınıfta öğrenci kalmadığından bu kişi benim.

tam 12.00 olunca zil çalıyor ve öğle arası başlıyor.
    edit: bu yüzden mesleğimi ayrı bir seviyorum. ne zaman ara vereceğim belli.
  • ilk saniyesinde ara versin tabi de türkiye'de öğrenci işleri diye bir gerçek var ki henüz 11:40ta odalarında göremedim.
  • çalışma zamanı çalışılır, dinlenme zamanı dinlenilir. şayet acil bitirmesi gereken bir işi yoksa profesyonelleşmiş bir çalışandır.
  • bu benim. erken çıkarsan patronun ağzına geleni söyler fakat geç çıkarsan bir kere bile takdir etmez ve öğle tatili olduğundan mesai ücreti de işlemez. ayrıca şirketi ben mi kurtaracam öğle arasında?
  • son dakika da ahanda yetiştim mesai bitmeden diye sevinerek odaya girip, mesaisi dolmadan odayı terk ettiği için hakkında çok kötü şeyler düşündüğüm memur ya da müdür kişisidir.
    ben olsam; her masaya elektronik kontrol cihazı koyarım, (bilgisayar kamerası ve uygun programla olabilir, masraf olmasın) 20 dakikada bir kontrol edilir, böylece iş yok nasılsa diye erken çıkılmaz, diğer odalarda gezilmez.
    08-12 arasında 9:45-10:00 mola, 13:00-17:00 arasında 14:45-15:00 mola.
    elektrik kesilirse jeneratör ve bilgisayarda en az 1 saatlik güç kaynağı var, sıkıntı yok.
    ben patron ya da müdür olursam iş konusunda çok gaddar olurum, mesai bitiminde arkadaş... mesai de kim gelse tanımam, torpil yok, herkese eşit muamele...