şükela:  tümü | bugün
 • mersin'de vuku bulan olay. tam bir hocanın dediğini yap yaptığını yapma durumu. sen kendi canına kıymayı şiddetle yasaklayan bir dine inan, yetmeyip o dinin öğretilerini aktaran konumunda bir meslek icra et ama 3 sene önce hoca efendi dediğin adamın yediği bokların peşinden giden oğlun yüzünden inandığın dinin en büyük yasağını çiğneyip canına kıy.

  --- spoiler ---

  mersin'de öğretmen oğlu fethullahçı terör örgütü (fetö) soruşturması kapsamında tutuklanan cami imamı 53 yaşındaki hasan taştan, kendini iple asarak yaşamına son verdi.

  olay, merkez toroslar ilçesi turgut türkalp mahallesi'nde meydana geldi. toroslar müftülüğü'ne bağlı zeytinli bahçe camii'nin imamı hasan taştan, dün gece cemaatle birlikte yatsı namazını kıldıktan sonra caminin yanındaki lojmana geçti. taştan, bir süre sonra lojmana gelen yakınları tarafından evin kapısına iple asılı halde bulundu. intihar eden taştan'ın cesedi önce mersin devlet hastanesi morguna, oradan da otopsi için adana adli tıp kurumu'na kaldırıldı. cami cemaati, imam taştan'ın hakkari'de öğretmen olan oğlu m.t.'nin bir süre önce fetö soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından bunalıma girdiğini belirtti.

  --- spoiler ---

  https://tr.sputniknews.com/…4122-feto-imam-intihar/