şükela:  tümü | bugün
 • sivas'lı amcam kim bilir ne zahmetlerle okuttu cocugunu. 1 dakika gec kaldıkları icin cünkü yolu kaybettikleri icin sınava alınmamıslar. 1 dakika lan, 60 saniye ile kaderi degisen bir gencecik cocuk. allah'ın sivası, kimbilir yolları, trafigi nasıl, ulasımı kolaylıgı nasıl. belki de köyden saatte bir kalkan minibüsle geldi amcam cocuguyla.

  http://m.milliyet.com.tr/…-kapilari-gundem-2470070/

  madem kurdugun sistem tek sınavla genclerin gelecegini bu kadar etkiliyor, bari söyle keskin kurallar koyma be kardesim. avrupa degil ki burası. yıllardır dert olmayan bu konu son 2 seneden sen bu kuralı getirdikten sonra hortluyor, insanlar magdur oluyor, demek ki bir yerde yanlıs yaptıgın seyler var.

  bu adamın bedduası ne bu dünyada ne de eger inanıyorsanız öte dünyada yerde kalır, benden söylemesi
 • bir gün önce okuluna bakmaya gelmemiş ve babasını boşu boşuna üzmüş akılsız bir evlat içeren haber.
  18 yaşına gelmişsin ama sorumluluk nedir öğrenememişsin.
  bu heriflerin eline telefon ve internet ver alemin en akıllısı geçinirler.
  1 sene boyunca gönder işte çalışsın, hayatın zorluklarını görsün bir daha hiç bir yere geç kalmaz, okuma azmi gelişir.
 • inşallah tutar.
 • sivas gibi bir yerde bile sınava geç kalmayı başarmış adamın babasına ait beddua.
 • sabah sabah saçını kirpi gibi yapacağına az erken çıksaymış. sorumsuz evlatlar yüzünden ağlayan babalar çok üzücü. ama maalesef hak ediyorlar.
 • neyse ki doğal seleksiyon sayesinde bu kadarcık basit bir kuralı bile uygulayamayanlar elimine oluyor.

  edit: elemine --> elimine olarak degisti mesaj atip hatami duzeltenlere tesekkurler.
 • ajitasyona gerek yok. sınava giriş belgesinde "sınav yerini önceden görünüz." tarzında şeyler yazıyordu. şimdi de değiştiğini zannetmiyorum. hadi babanın işi gücü olabilir, çocuk gidip baksaydı sorun olmazdı. bu işler böyle, kural belli. 40 kişilik sınıfta 39 kişi sınava girmiş 1 kişi girememişse bu 1 kişinin suçudur.

  duyarı başka yerde kasalım. hadi.
 • bizim insanımızın sorunu işte tam da bu.

  biz de girdik kardeşim bu sınava. bizim de hayatımızın en büyük olayıydı. naptık? o belgeyi ezberledik yaladık yuttuk. herşeyi en ince ayrıntısına kadar öğrendik ki yanlış bişey yapmayalım. sınava 1 saat öncesinden gittik trafiğe girmeyelim, aman bişey olmasın, aman gider orda bekleriz ne olacak kesin olsun da diyerek. sınava son dk yetişecek kadar rahatsa götün, beddua edemezsin kardeşim. köyde misin, uzak yoldan mı geliyorsun. o zaman bi zahmet kaldır kıymetlini sabahın köründe yola çık. hiçbiri bahane değil bunlara inanamıyorum insanlardaki şu rahatlığa ve mağdur edebiyatına ya.

  kurallar belli, kurallar sana uymayacak sen kurallara uyacaksın.

  s e n k u r a l l a r a u y a c a k s ı n

  herkes ne güzel alışmış "yav ne olacak amk" zihniyetine.