şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yine de gece vakitleri seyretmi$tik uykulu gozlerle.ben olsam daha yeni bolumlerle 28 $ubat surecini de eklerdim hikayeye artik.ayrica bir ara 3 saate indirerek bir tiyatro gosterisi $ekline cevirmeye ugra$iyorlardi.o da olmu$tur herhal..
  • çok da güzel bir jenerik müziği olan bir diziydi. o zamanlar pek anlamasam da politik çalkantıları falan anlatırdı, oturur izlerdim. gece geç saatte çıkması bulup izlememi engelleyememişti. türk televizyonlarındaki en kaliteli yapımlardan biriydi, hele bir de şimdiki sitcomları görünce ..
  • star'da çıkardı bir de.
  • umur bugay ve kabaca bizimkiler ekibinin hazirladigi dizi. tek tarafli olmayip degisim oncesi ve sonrasi abukluklari bir ailenin kusaklari/kardesleri ve degisimi ile canlandiran bir diziydi. bilhassa amerikali damat adayi, ve secim propagandali bolumler celikmetre gibi yeni yetme -can dundar tipi kinayeli anlatima en fazla 30 dk tahammul edebilen- turkiyeliler icin yakin tarih meraki uyandirma motivasyonu bakimindan cok kuvvetlidir.
  • dün akşam kanaltürk te rastlayarak 2 saat ekrana bağlanmama neden olan dizi. umur bugay ve bizimkiler ekibinden hiç haz almasam da bu dizi ile zamanında kalbimi kazanmışlardı. günümüzdeki ağalı-ağdalı türk dizileri ile karşılaştırılınca insanda çölde vaha etkisi bırakır.
  • zihni göktay, zafer algöz, hikmet karagöz, mehmet cepic, salih kalyon gibi isimler vardi bu dizide.. jenerik müzigi de su sekilde bir seydi:

ha babam de babam neye varacaaaak
    bir gün olan olacak
    hoppala yavrum hoppala kucaaaak
    oglum adam olacak....
  • türkiye'nin yakın tarihini en çarpıcı şekliyle önümüze getiren, komik ve eğlendirici oluşunun yanısıra öğretici de olan televizyon dizisi.. bünyesinde kaynana zırıltısı filan barındırmadığı için anca gecenin üçünde, kanaltürk ekranında rastlayabilirsiniz..
  • yıllar sonra kanalturk'te yeniden karşıma çıkan harika dizi. yıllar arasında geçişler, oyuncuların yıllar arasındaki farklılıkları yansıtırken hiç zorlanmamaları da güzel. siyasi taşlamalar da gayet yerinde. biraz fazla gidilmekte demokrat parti'nin üzerine, o da tek kusuru olsun.

bir ara tiyatro oyunu olarak da bkm'de sergilenmişti. ama tv'deki tadı vermemişti. bu dizinin en baba kahramanı savaş dinçel'dir. yıldıray şahinler'i, zafer algöz'ü o hallerinde görmek de harika.
  • sanırım bugüne kadar düzenli izlediğim tek yerli dizi. düşündüm bulamadım başka. bi de sır dosyası vardı. ama o erken bitti sanırım.