• haber

fırıldak bir akp'linin demeci. bu utanç ömür boyu senin peşini bırakmayacak işte. beter olursun inşallah.

--- spoiler ---

oğluma “recep tayyip” adını koymuştum. o zaman ak partiliydim. şimdi pişmanım. oğlumun adını değiştirmek istiyorum ama memurlar, “biz bu ismi değiştirsek tayinimizi çıkarırlar, o nedenle değiştiremeyiz” diyorlar. oğlumun adını bile bu dönemde değiştiremiyorum.
    --- spoiler ---
  • inşallah oğlun ilerde bu ismi ona koyduğun için senden nefret eder. bir çocuğun kaderini, şansını, bahtını sağa sola caka satmak için berbat etmişsin. ne desem gg.
  • bence az bile olmuş keşke alnına dövmesini yaptırsaymış.

oğlunda umarım devsol üyesi falan olur
  • süper demeç. içim soğuyor böyle şeyler gördükçe.

memurlara da aşk olsun. tayinimiz çıkar, sürülürüz diye korkuyorlar. abi zaten çankırı’dasın lan. sürül belki ufkun açılır amk.
  • önümüzdeki ilk seçimin ardından çocuğunun ismini mustafa kemal olarak değiştirmeye çalışacaktır .
  • -- oğluma recep tayyip adını vermiştim pişmanım.
    + neden?
    -- erdoğan'ı unutmuşum. onu da ekler misiniz!?

ancak böyle bir diyalogda ciddiye alınacak bir cümle. kendinizi mahfettiğiniz gibi bizi de mahfettiniz. şimdi de pişmanım bilmem ne. hadi lan oradan.
  • “oğluma recep tayyip adını koymuştum” lafını duyunca aklıma dardanel'in imalı paylaşımı geldi. allah affetsin. *
  • daha dur, oğlun o isim yüzünden ileride devlet memurluğu yazılı sınavından geçse bile mülakat sınavında çuvallayacak. türkiye burası, kendi yaşamında ölümüne siyasi davranırsan onlar da sana cevabını ölümüne siyasi olarak yapıştıracaklardır. maalesef bu durum hiç şaşmaz hep böyle olmuştur ve hep böyle olacaktır. o nedenle geçmiş olsun çangırılı anadolu kaplanıma.
  • akla şunu getiren isim koyma hadisesi.
    (bkz: çocuklarına fetullah ve gülen ismi koyan vali)
  • mal
hesabın var mı? giriş yap