şükela:  tümü | bugün
 • düzenli olarak çıkan ve atılan öğrencileri fazla bilinçlenmeden tekrar içeri almanın yollarını açan kanun
 • genel afla aynı kapsamda tutulduğu ve haluk kırıcı yüzünde veto edildiği için bi seneme maal olan kanun
 • her ne şekilde olsun en fazla 30 dersi kalıp okulla ilişiği kesilen öğrencilere sınav hakkı olayı...yaklaşik 10 senede bir çıkıyor öğrenci affı...daha atılmayı başaramadan çıkmasıda kötü oldu benim açımdan...
 • 3 gun once bolum baskanımızdan yine yakında kapsamlı olarak cıkacagı soylenen olay..
 • web sitesi artık http://www.ogrenciaffi.net/ adresinde olan ve 80.000 ogrencinin umutla bekledigi ve herkes tarafından desteklenmesi gereken olay.
 • enteresan sekilde ortak paydalari af kelimesi oldugu icin bildiginiz anlamda ceza alip hukum giymis kisilere yonelik af ile ortak cikarilan enteresan karardir. ogrenci affi kavrami egitimin kalitesi uzerindeki etkisi, yurtdisinda olmayan bir olgu olusu vs yonleri ile evvelden beri tartisilagelmekle beraber, bu, ogrenci diye tanimlanmis ve egitimine su ya da bu sekilde ara ver(dir)ilmis kisilerin cana kastetmis, gasp yapmis ya da soyguna karismis kisilerle egitimlerinin devamini ilgilendiren bir konuda ayni potada ayni kefede degerlendirilmesinin garipligini ortadan kaldirmamaktadir.
  eger bu sistem hakikaten zarali ise komple ogrenci affi denen seyi ortadan kaldirirsin, yok degilse bu diger aftan soyutlar ayri degerlendirirsin, boyle kepazelik olur mu be?

  sakin oliim, bildigim kadari ile genel af hukumlu affi ile beraber degerlendirilerek cikmaktadir, bir de genel af kadar kapsamli olmayip her sene otomatige baglanmis sekilde cikan bir ogrenci affi da mevcuttur. mimar sinan universitesi mimarlik bolumu mezunu olmam sebebi ile ogrenciligim doneminde tum okuldaslarim gibi af konusunda en ince detayina kadar bilgilenmis ve konuya detayina kadar hakim olmusumdur.
 • 2000 yılında çıkan öğrenci affından halen yararlanan sekizinci sınıf öğrencileri vardır ki bunlar sınav kağıtlarının tepelerine dana gözü kadar 4111-af yazıp sınavlara girerler ve dd tutturup akademik ortalamayı da 2,00 in üzerine çıkarırlarsa mezun olurlar..
 • chp ve deniz baykal ın kendilerinden bekleneni yaparak "türbanlı öğrencilere af geliyor" şeklinde yaygara yaptıkları olaydır. oysa ki tasarı, herhangi bir nedenle okulla ilişiği kesilen öğrencilere geri dönme şansı vermekte, herkes türbanını takıp okula gitsin gibi bir şart taşımamaktadır. eğer üniversitelere halen türbanla girilemiyorsa, türban nedeniyle okuldan atılan veya devamsızlıktan kalan öğrenciler türbanda ısrar ederse gene okula giremeyecek, afla dönmesinin bir anlamı olmayacaktır. zaten son afta da görüldüğü gibi pek çok insan bu hakkını kullanmayacaktır. mesela o zaman bizim bölüme sadece iki kişi gelmişti, yani afla dönenler yüzünden eğitim kalitemiz düşmemişti, tıklım tıklım sınıflarda ders yapmak zorunda kalmamıştık. eğitim her zaman ne kadar boktansa gene o kadar boktandı.
  tabi türbanın neden bu kadar büyük bir mesele olduğu ayrı bir tartışma konusudur*. ancak şahsen ben okula yıllarca şortla, küpeyle, sakalla, hatta rozet vs. siyasi simgelerle gitmiş bir insan olarak kimseye türbanla gelmeyin deme hakkını kendimde görmüyorum.
 • aftan ararlanıp mezun olabilenlerin belki de vatana millete hayırlı insanlar olmalarıyla sonuçlanabileceği güzel olay.

  gelin görün ki son affın çıkarılma sebebi mide bulandırmaktadır.