şükela:  tümü | bugün
  • anahtarlığa takılmak üzere tasarlanmamış akbil çeşididir. normal akbilde bulunan plastik kısımların haricinde bulunan metal kısımdan oluşan öğrenci akbili tek başına kullanılamaz. ancak geçerli bir paso ile kullanılabilir.
    ek bilgi olarak bunlar genelde boş olurlar, ne de olsa öğrenci kullanmaktadır. bu durumda ise fakir bu melodisini duyabilirsiniz.
  • yeni nesil olanlarında akp ampülünün kafa bölümü resmedilmiştir.
    sanırım bişey anlatmaya çalışıyorlar.
  • yerini bir süre sonra istanbul karta bırakması muhtemeldir.
  • (bkz: akbil tomu)
  • garip, çıkıntılı şekliyle, ne cüzdana, ne çantaların küçük gözlerine sığan, bombe yapan, canım kentkartı mumla aratan indirimli paso. aylık doldurma uygulaması fena değildir ama.
  • öğrencilik baya zaman önce pert olmasına karşın, metal aparatını halen daha kullandığım akbildir. güzeldir, ucuzdur, cillop gibidir.
  • kaybettikten sonra buldugunuzda sevgilinin donmesi gibi mutlu eder. ayrica, yenisini cikardiktan sonra bulursaniz ikisini bir arada kullanabilirsiniz. malesef bu is sevgilinin donmesi durumunda pek zor oluyor.
  • tam akbili olanların salya sularını akıtarak baktıkları,öykündükleri,imrendikleri akbildir.ayrıca önceden öğrenci akbili olarak kullanılan akbilin öğrencilik hayatı bittikten sonra kullanıldığındaki basma sonrasında çıkan sesteki değişimi duymak bünyede yıkıcı bir etki yapar,içe dönülür,içten kaçılır,sövülür,sayılır.
  • ''unutmayın kimliğinizden daha değerli olan bir tek şey varsa o da öğrenci akbilidir.'' anonim
  • 12 ağustos 2011 istanbul toplu taşıma zammından sonra anladım ki çok iyi muhafaza etmeliyim bunu. canım benim, bundan sonra cüzdanımın en iyi yerinde olacaksın.

sevgiliden ayrılmaktan daha çok koyacak bana bu akbilden ayrılmak.