• viyana ekonomi üniversitesi'nde girişteki makinalardan istediğiniz kadarını istediğiniz zaman ücretsiz alıp derste not tutmak için bile kullanabilirsiniz.
    lakin transkript alın, kağıdı daha kaliteli ve daha kalın, daha iyi not tutuluyor üstüne.

(bkz: ben amerikadayken)
  • anadolu üniversitesi'nde gidip parasız alınabiliyor. hatta öğrenci işlerinden ne alınırsa parasız alınıyor.
  • word ile bedavaya yapılır. mühür işi de renkli fotokopideki özel bir yöntemle halledilir. aynı kapıya çıkıyor, sonuçta öğrencisin, para vermenin alemi yok.
  • internet üzerinden istek yapıp, onaylattığım ancak nasıl yazdırıcağımı bulamadığım belge. eğer yine öğrenci işlerine gitmem gerekiyosa almak için, komik değil. belgeyi almak için kocaeliye gidip dağa falan çıkmak isteseydim istek yapmazdım.

4 sene sonra gelen edit: zavallı chunky, dağlara çıkmak zorundaydın evet :(
  • yıldız teknik üniversitesinde mesai saatlari dahilinde ve ücretsiz olarak alınabilmektedir.öğrenci işlerinin en azından bu konuda sıçıp sıvamaması bile bir başarı.
  • istanbul üniversitesi'nde, beleş diye bu belgeden tek seferde 8-10 tane alan elemanlar var. varın gerisini siz düşünün.
  • başkent üniversitesi'nde denizbank'a 1 tl yatırıp, banka dekonutunu öğrenci kimliğinle birlikte verince 2 dakika içerisinde teslim edilir. yalnız başkasının yerine alamıyorsun. illa o kişi olacak
  • çukurova üniversitesinin göl manzarasından sonra en çok memnun kaldığım güzelliği. toplam 20 saniyede ve bedavaya alınmaktadır.
  • istanbul üniversitesinde hala parasız olarak alınmaya devam eden ama öncesinde dekanlığa hitaben fakültenizin; şu bölümü, şu numaralı öğrencisiyim. yok şurada kullanmak üzere, şu kadar** adet almak istiyorum diye dilekçe vermeniz gereken lanet bir belge.
    (ara: bi siktir git dedirten)
  • fakultelerde ogrenci islerinden temin edilen , ustunde: asagida adi ve no su gecen sahis falanca tarihden beri fakultemizin hede bolumu ogrencisidir yazan kırtasiye malzemesi.
    (itu fen bilimleri enstitusunden temin etmek icin gidip bankaya 1 milyon yatirmak gereken ewrak)
hesabın var mı? giriş yap