şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de ufak şehirlerde çok var bunlardan. öğrenci gelir, para bırakır, ekonomi canlanır, o şehrin seviyesini de yükseltir. ama oranın yerlisi sevmez bunları, ahlaksız der, yabancı der, ev vermez verirse geçirir.

nefret edilesi bi insan tipi ya, kimse de savunmasın abi bu tipleri. tayyip bey'in de kızlı erkekli aynı evde kalıyorlar çıkışından sonra ne gaza gelmişlerdir ha. zengin olsam elimden geldiğinde yardım ederdim çocuklara, bu hıyarağalarına muhtaç olmasınlar diye yazık günah.

not da düşeyim, bu tabiki bütün oradaki insanları genellemek değildir, başına o sıfatı boşuna koymuyoruz.
  • ev kiralamaz değil , fahiş fiyattan ev kiralar.. zavallı öğrencinin 3 kuruşuna göz koyar..
  • elbette vardir. ogrencileri gorunce daha konusmasindan yerli olmadigini anlayip gecirmeye calisan esnafi ev sahibi de vardir. ama sinav donemi bize yemekler yollayan teyzeye buradan tekrar tesekkurlerimi sunmak istiyorum. buradan da ne tesekkur yollanir ya neyse. kendi cocugu da okudugu icin vize final donemlerinde bize yemekler getirirdi. okuyan cocugu olmayanlar daha bir insafsiz daha bir meymenetsiz oluyor. evet.

bu deney sinirli sayida teyzeyle denenmis olup tum teyzelere genellenez.
  • düşman değildir sadece yolar. yoldukça da toleransı artar.
  • bkz. sakarya halkı
  • sevgilerine muhtaç olmadığımız insanlardır. fakat işin kötü tarafı üniversite öğrencisinin ahlaksızlığına öyle inanmışlardır ki kendi kız çocuklarını da kendi yaşadıkları şehir dışında üniversiteye göndermezler. çoğu da bu nedenden üniversite okuyamaz. istanbul'da istanbul'daki üniversitelerin birini kazanamadığı için üniversiteye gidemeyen çok kız çocuğu duyduk.
  • deprem bölgesindeki üniversitelerde okuyan öğrencilere deprem sizin yüzünüzden oldu diyen yobazdır.
  • öğrenciyi genç olarak değil yolunacak tavuk olarak görür. sadece para bıraksın, gezmesin, eğlenmesin ve hatta mümkünse göz önünde bile bulunmasın ister.