şükela:  tümü | bugün
 • bu göt donduran, insanı sıçmak için tuvalete gitmeye bile korkutan soğuklarda hemen hemen her kesimin çok işine yarayacak olan rehber. her kesim dediğim de öğrencilerdir ha, yanlış anlaşılmasın. ender yıldızhan uykusuz'un bir sayısında işlemişti böyle bir konuyu. ve çoğumuz için dünyayı ısıtan bir güneş gibi doğmuştu. (ne sikimsonik bi tasvir yaptım lan)

  şimdi; tahminlerime göre herkes 2 veya 3 arkadaş olarak kalmaktalar bu evlerde. arkadaşlardan birinin falan sevgilisi de varsa sayı yükselebilir ama bunlar istisnadır. biz 3 kişi varmış gibi sayalım. ve en kötü ihtimali göz önüne alalım:

  2+1 evde 3 arkadaş kalıyor, üyelerden biri salonu odası gibi kullanmaktadır. havalar düzgünken gayet güzeldir herşey. ev ahali mutludur. osurup ardından camı açma özgürlüğüne sahiptirler. lakin bu özgürlük havalar soğuyuncaya kadar sürer. 2+1 ev, sonbahardan itibaren sadece 2'dir artık. +1 diye birşey yoktur. çünkü kombi ısıtamaz orayı. orası salondur ve öğrenci evlerinde salon asla ısınamaz. tabii evde kombinin çalışıyor olması büyük bir artı, bunu es geçmemek lazım. bu yüzden mümkünse 3 kişi eve çıkacaksanız 3+0 bir ev bulun nasıl yapılacağını bilmiyorum ama deneyin.

  evet ev artık sadece 2'dir. lakin evde sevgilisi olan biri yoksa bu 2 artık 1'e inecektir. 1. yazıyla 1. 1 oda, 1 mutfak, 1 banyo-tuvalet. banyo ile tuvalet aynı yerdir, karıştırmayın.

  sevgilisi olanlar kendi odalarında gün boyu istedikleri pozisyonlarda, istedikleri kadar ısınabilirler. onların bir rehbere ihtiyacı yok. götler yaa...

  sevgili barındırmayan 3 kişilik evde yaşayanlar:

  + hepiniz bilgisayarları en uygun bulduğunuz odaya alın. mümkünse odanın sahibi pimpirikli bir adam olmasın. ama ayı ev arkadaşının odasını da seçmeyin lan. neyse, evet bilgisayarları alın. ısı yayıcak onlar. 24 saat açık duracaklar. en az bir tanesinde en az 10 gb porno arşivi olması da bir artı özelliktir.

  + yatakları da alın o odaya. mümkün olduğunca odanın hacmini doldurmaya çalışın. ayrıca yerde yatacaksınız. alışın. ama sıcak olucak. üzülmeyin.

  + evde panjur varsa kapatın. ışığı yakın. panjurlu ev romantizmi diye birşey yok. içinde osurduğun evde romantizm mi olur lan? soğuktan koruyacak o panjurlar. kapatın.

  + eğer ufonuz falan varsa çok şanslısınız. ama götünüze girecek elektrik parasını hesaplamadan yanlış birşey yapmayın.

  + öyle sürekli işemeye falan gitmeyin. sıçmayın. oturun oturduğunuz yerde lan. o oturduğunuz yeri ısıttınız, şimdi de gidiyor musunuz? boşuna mı konuşuyorum lan ben burda!! yok "ben sidiklinin biriyim, paso işiyorum" diyorsanız da en başta bi kere çok sağlam, uzun süre işeyin. "nasıl olucak olm o?" diye sorduğunuzu biliyorum. siz yolunu bulacaksınız, merak etmeyin.

  + sıçmaya falan gitmeyin zaten. ama ille de sıçmanız gerekiyorsa, bok deliğe dayanmışsa montla sıçmak zorundasınız.

  + çıkarken kapıyı minimum açın, hızlıca kapatın. senin götün donsun. odayı soğutma.

  + eğer ki banyo yapan biri olursa buharı üzerindeyken hemen odaya gelsin. hiç zaman kaybetmesin. oda da soyunsun. bunun çok yararını göreceksiniz. tercihen arkadaşı bir süpürge sapına takıp oda da gezdirebilirsiniz. (bkz: ender yıldızhan)

  + yorgan dışında battaniyeniz yoksa okumayın zaten bunu hiç. siktirin gidin.

  + o battaniye şu an sırtınızda değilse de atın hemen.

  + kafada bere olsun. bere candır.

  + son olarak, osurabilirsiniz. ama eşek ölüsü gibi osuranlar içinde tutsun. odayı ısıtın dedik, ahıra çevirin demedik. ayrıca sakın birbirinizin yüzüne osurmayın. çünkü yüzüne osurulan kişi, bilinçaltının verdiği bir refleksle odadan kaçmaya yeltenebilir. bu da size eksi getirir sadece. bu arada osuruğu kokmayan kişi odanın içinde osuruğunu yakabilir. bu tür skilller artı özelliklerdir.

  benden bu kadar şimdilik. bu konuda tecrübesi olan, değişik fikirleri olanların başından geçen enteresan olayları anlatması herkes için iyi olabilir.

  kendinize iyi bakın canlar. üşütmeyin.
 • sevgili edininiz, sevisiniz.
 • (bkz: evi yakmak)
 • evden dışarı çıkın, sokakta 1-2 tur atın sonra eve geri gelin. evin ne kadar sıcak olduğunu fark ettiğinizde çok mutlu olacaksınız.
  bonus: dışarı çıkmışken su, hazır çorba, ekmek, kahve ve sigara almayı unutmayın. ev soğumaya başladığında, bunlar ile mevcut ısınızı biraz daha koruyabilirsiniz.
 • 2 adet 5'er kiloluk dumbell alıp üşüdüğünde 15 dakika çalışmak. 6-7 saat t-shirt ile durabiliyor insan. o derece sıcak oluyor.

  not: ya ben baktım markette voit marka var ikisi 160 tl, bunu alacağıma kombiyi açarım diyorsanız haklısınız. ama ben bim'den aldım ikisi 15 tl. arada yapıyorlar böyle güzellikler. tabii çin malı.
 • bu öğrenci kişiler tarzı, modayı bir kenara atıp; can havliyle koşup yün içlik, yün külotlu çorap alsınlar. kaşındırır fakat bu kaşınma hareketi de vücuda bonus sıcaklık kazandıracaktır. erkek olsun kız olsun farketmez. bahara kadar hayatta kalıp ortamlarda cıvır cıvır gezmek isteyenler düşünmesin bile giysin ıscacık. elektrik faturasını düşünsün mesela, yattığı soğuk yatakları düşünsün. sevgilisi olanlar için opsiyoneldir. krem rengi yün içlilkler seksapeli yüksek şeyler değil sonuçta.
 • son aldığım bir istihbarata göre televizyonu (ki varsa) herkesin yaşadığı kültür ortamına dahil etmek ekstra ısı imiş. göz önünde bulundurun.
 • (bkz: şarap)
 • (bkz: cep kanyağı)
 • kısa ve öz olarak al yetmişlik konyağı dik kafaya bırak üşümeyi terlemeye başla. bu suretle ısınma masraflarından tasarruf edip yolunu bul.

  bu yöntemi icra eden kişi tirink para ile sıfır kilometre bir adet jaguar marka araba aldı. hem de metalik boyalı.