• birbirinden habersiz eve kız atan iki ev arkadaşının evinde, kızlardan birinin tuvalete gitmesi. diğerinin kapının yakınlarında tuvalet sırası beklemesi. tuvaletteki hatun kişinin dışarı çıkar çıkmaz sevinç çığlıkları. ev sakinlerinin odalarından dışarı çıkmaları ve iki hatun kişinin yarı çıplak şekilde bize ilkokul arkadaşı olduklarını anlatmaları.
  • yaklaşık 2 sene önce başımdan geçen bi hadise
    yer: denizli kuzenlerin ögrenci evi
    mekan: ögrenci evi mutfağı
    olay: kuzenleri ziyarete gitmek için istanbuldan evimden kalkıp denizli'ye geçmemle başladı. eve ilk girdiğim anda karşılanmaca geyik muhabbeti ve birden nedenolmasın kişisinin yani benim karnım acıkır. o evi standart bi ev sanan ben mutfağa gidip buzdolabını açar ve ilk gördüğü tencereyi tezgaha cıkartır. tencerenin kapagı açılır ve bi anda fıss die bir ses duyulur. içinde yeşermiş bir canlı beni selamlar ve ben öheyy diye bir yakarışla kuzene seslenirim. kuzen gülerek gelir ve cevap - lan oğlum ne yapıyosun bizim deney tenceremizle bırak onu yemek ocağın üzerinde. ` :dumur`
    o gün bu gün tencereleri kurcuklamadan sorma adeti edindim
  • müziğin yüksek sesle dinlenmesi sırasında zil çalması ve gerisi:

-teyze hemen kısıyorum kusura bakm...
    -yok evladım kısma boşver
    -??
    -senin bu mikrofon mu neyse (arkadaki kızına bakar, kız hoparlör diyerek düzeltir) işte hoförlörü bize vercen mi akşama? kına gecesi var bizim..
    -(10 saniyelik anlama sürecinin ardından) teyze vereyim de bunun eee( bahane aranır) kablolar çıkmıyo bilgisayardan.
    -iyi peki(bozuntuya vermez)
    -ama cd var istersen vereyim teyze(gothan project mi vereceksin ula?)
    -o ne o?(arkadaki kızı devreye girip anlatır, yüzü ekşir) aman o bizde de var

playstation gecesi, 04:00 suları
    üst komşunun sesten rahatsız olup açık olan camdan(nasıl soktuğu tam bir muamma) parke atması, arkadaşın ona çemkirip "ya kafamıza gelseydi" demesi, adamın ise gayet sakin bir şekilde " gelebilirdi" diyip camını kapatması...

arkadaşın kızışması ama rahat bırakılmaması; herkesi ciddi bir dille uyarması ve elinde tuvalet kağıdı rulosuyla odaya girip kapıyı kapatması; içerden gelen sesleri tüm ahalinin duyup, arkadaşı kızdırmak için kapıyı açması; arkadaşın, kapıyı açanların üstüne yürümesi ve bu esnada elinde rulo ve fonda sevişme sesleri olması...
  • gündüzden amfiye bağlı adaptörü fişte unutmak süretiyle sabaha karşı aşırı ısınmadan dolayı adaptörün alev alması. ev arkadaşının kapının altından gelen ışığı eve hırsız girdi düşüncesiyle elde bıçak odaya dalması. ışığın kaynağının alevler olduğunu görünce yanıma gelip yanıyoruz diye böğürmesi. miskinlikten " o kadar uykum var ki alev götümü öpse döner son sigaramı yakarım" demem. sonuç olarak arkadaşın yanan adaptörü yastıklarla söndürmesi ve 1 ay yanık plastik kokusuyla yaşamak.
  • eskişehire arkadaşların evine ziyarete gittiğimde evde 15 kişi ile geceyi geçirirken, kalkıp hem su içerim hem sigarımı yakarım düşüncesiyle mutfağa yönelmem, mutfak kapısında ilk kez gördüğüm kişiden ateş isteyip yaktıktan sonra hiç bir şey olmamış gibi su içip yatmaya gitmem. ertesi gün kahvaltıda ateş istediğim kişinin " oğlum dün gece kapıyı açık mı bıraktınız, biri geldi sanki yoldan geçerken ateş ister gibi ateş istedi sigarasını yakıp gitti" demesi. daha sonra beni tanıyıp ev ahalisine ifşa etmesi.
  • yıl:2008

yer:antalya'da bir ögrenci evi

biraz iri yarı,yapılı olan ev arkadasının tuvalete büyük abdestini;yüksek volume'de,bir kol edasıyla bırakması.diğer ev arkadaşının tuvalete girmesiyle durumu farkedip ,pisleyen elemanı çağırması ve göstermesi,dışkı karşısında bir dakika saygı duruşu ,sifondan gelen suyun işlevsizliği ve akabinde pisleme eylemini gerçekleştiren arkadaşın ketılda su kaynatıp klozete dökmesiyle aksetmiş hadisedir.ev arkadaşları ve çeşitli diğer arkadaşlar bu dışkı'yla hatıra fotografı çekilmişlerdir.(bkz: boka sarmak)
  • gözlerini kahvaltı diye açan "ben" in dolapta yiyecek hiçbir şey bulamaması ki evet buraya kadar çok normal öğrenci evinden başka bir performans da beklenemezdi...ve fakat sonra evdeki hills, eukanuba, whiskas ve proplan marka kuru ve yaş kedi, köpek mamalarının varlıklarını hatırlamak; bunların toplamda 200 ytl civarı bir para ettiğini hafif bir buruklukla kabullenip; kedinizin sardalyeli, uskumrulu whiskasını yemesini hasetle ve koklamalarla izlemek. *
  • erkek öğrenci evinde bulaşıklar feci halde birikmiştir.ev sahibiyle sorun yaşanır ve evden çıkma kararı verilir ve tüm bulaşıklar itinayla gazeteye sarılıp yeni eve taşınır.yahu bu kadar mı zor gelir bulaşık yıkamak!
  • -yazın içinde yemeklerle birlikte fişi çekik vaziyette bırakılan kapağı kapalı buzdolabının sinek kolonisi yavruladığını görmek.

-su vanasının yine bir yaz dönemi açık bırakılıp gidilmesi ve bozuk olan taharet musluğunun 800 milyonluk fatura getirmesi.

-6 aylık elektrik ve 8 aylık kablolu tv faturalarının ödenmemesi ve elektriğin kesilmesi ve belediyenin mührünün manuel olarak illegal şekilde kaldırılmaya çalışılrken 2 defa 380 volt elektriğe çarpılıp hayati tehlike atlatılması.

-tüp bittiğinde ocak niyetinde elektrik sobasında makarna pişirilmesi

-yılbaşında eğlenirken kapının açık unutulması ve eve tanınmayan kafası trilyon olmuş bi adamın arkadaş olma isteğiyle salonun ortasına gelmesi ve aynı evde bir sonraki yılbaşında yine kafası güzel alt kattaki öğrenci komşulara geleceğine söz konusu olan bizim eve gelen kafası yine trilyon slovenyalı hatunun binbir güçlükle zaptedilip arkadaşlarına teslim edilmesi ve hatunun ısrarla evinin bizim ev olduğunu iddiasında ısrar etmesi ve çıkmak istememesi

-buzdolapsız kalınan bir dönemde yiyeceklerin balkonda depolanması

-kömür sobasının üstünde unutulan cep telefonun eriyerek servis dışı kalması

uzar gider bu
  • 7 öğrenci bir eve doluşulur. sürekli "gürültü yapıyorsunuz" "eve geç geliyorsunuz" "merdivenlerde ses yapmayın" "bu kadar kişi eve doluşmayın" uyarılarıyla rahatsız eden apartman sakinleri, "gaz kaçağı var siz iyi misiniz" diye sormaz. tüm öğrenciler ölür. ertesi gün "zaten içiyorlarmış" denir.
    öğrenci evinde yaşanabilecek en dumur olaylar bunlardır.
hesabın var mı? giriş yap