şükela:  tümü | bugün
 • üst kattaki emekli albayın çıkardığı gazın gürültüsünün (kısa devre olup sigorta attı sanmıştık) alt kattaki öğrenci evinden duyulması, evdeki dört öğrencinin hayvan gibi kahkaha atması; kahkahayı duyan adamın üst kattan var gücüyle "kesin lan hıyar herifler" diye bağırması, iki hafta emekli albayla göz göze gelememek..
 • 5-6 erkek salonda maç izlemek üzere toplaşmış halde dururken bir anda kapının çalması. elinde yarım kilo çekirdek ile ben aşk-ı memnu izlemeye geldim diyen bir bağyanın karşımızda belirmesi.
 • o gece yakın bir arkadaşın evinde (öğrenci evi) kalamaya karar verilmiştir. fakat bilinmez ki öncesinde alkole karsı zayıf olan baska bir arkadaş evine gidilecek arkadaşla birlikte içmeye gitmiştir. herneyse eve gidilir, aylardır elektrik faturası ödenmeyen öğrenci evinin elektrikleri kesiktir. ilk once girilip gözler mum ışığına alışana kadar biraz ayakta dolanılır, etrafta kimse var mı yok mu anlaşılmaya çalışılır. sonra 3-4 yakın arkadaşla beraber olduğunu anlayan bünye kendini koltuğun üzerindeki battaniye sandığı varlığın üzerine bırakır. fakat o da nesi battaniyenin altında bir yaratık ne sesi çıkıyo ne nefes alıyo, evet tabi ki hikayenin başında bahsedilen alkole hassas bünye ama adam nefes almıyo, alıyorsa da bazal metabolizma yanıltıcı derecede yavaş. neyse öğreniliyor ki arkadaş biraz(!) içmiş sızmış(!) ya da ölmüş ama diğer bünyelerde yeterince alkole maruz kaldıkları için çocuğun durumunun vehametini kavrayamamış. bendeniz çocuğu takriben 120 dakika boyunca uyandırmaya çalışmış ve başarısız olmuşumdur, üstelik uyandırmaya çalışmanın içinde adamı kaldırıp koltuktan atmaktan tutun da kafasından aşağı bir sürahi su dökmeye kadar bilimum yöntem mevcuttur. lakin hiçbir tepki alınamayınca nefes aldığından emin olup kendi haline bırakmak ve uyumak en mantıklı çözüm olarak düşünülmüş ve başka bir kanepeye geçilmiştir.tam uykuya dalınmak üzereyken olan olur; malum şahıs aniden uyanır ve kendini bir anda zifiri karanlık (yatılacağı için mumlar söndürülmüştür) bir ortamda bulunca haliyle alkolünde etkisiyle, büyük bir korkuya kapılır ve çığlık atmaya başlar:

  -"nerdeyim ben, naptınız bana" gibilerinde sesler işitilir karanlığın içinden ve ilk yumruğu sakinleştirmeye çalışan ev sahibi yer, ikinciyi tabi ki yine sarhoş arkadaş, buna rağmen 45 dakika sonra yine uykuya dalmıştır. sabahki manzaraysa birinin patlak dudağı diğerinin mor elmacık kemiği...

  ne diyeyim allah akıl fikir versin...
 • anadolu'dan gelmiş genç bir erkek, halim, selim bir tip, gariban görünümle birlikte eve alındıktan bir süre sonra teyzem diye evde ağırladığı(mız) kadının eve sıfır ev eşyaları alması

  [her şey gayet yolunda]

  (bkz: final round)

  çocuğun birlikte oda da kaldıkları teyzemiz kadınının jigolosu olduğunun ortaya çıkması.
 • en büyük korkuları ellemektir.

  evde gözlüksüz gezerkene bir şeyin üzerine basıp "heralde kalem filan ezdim" diyerekten almak amacıyla yere eğilip gosgocaman, cılkı cıvığı çıkmış bir tarantula görünesi ve

  evdeki tek cesur insan olaraktan onu yerden alıp çöpe atmak zorunda kalınası gibi.
 • hem mutfak hem oturma odası olarak kullanılan takriben 20 metrekare, boyuna uzun bir odada, 29 kişinin parti yapmak amaçlı bulunması. bu kişilerinin her birinin erasmus öğrencisi olması, ve alınan yüksek dozda alkolün etkisiyle ve çevreden aldıkları gazla içlerinden ikisinin bir anda güreşe tutuşmaları. ortada bahislerin döndüğü, köpek havlamalarının olduğu, bağırış çağırış dolu bu hengame ortamına rağmen komşulardan herhangi bir şikayet gelmemesi.
 • evin salonunda bir adet beyaz rus bağyanı ile 2 saat yalnız kalmak bu bağyanın ev arkadaşınızın sevgilisi olması ve tek kelime türkçe bilmiyor olması, söylediği herşeye "da" demek zorunda kalmanız, 2 saat boyunca saçma bi şekilde jest ve mimiklerle muhabbet etmeye çalışmak.
  (bkz: müdür bu buna konuş)
 • bir sabah (öğlen, yada akşam üstü) uyandığında haftalardır yıkanmayan dağ gibi bulaşığın yıkanmış olması.
 • tavuklar ne alemde diye kontrol etmek için eğilmiş bakarken, fırın camının surata patlaması. bundan en ufak bir yara bile almadan kurtulmak, evet, iki tane koridor dönüp salonun en ücra köşelerine ulaşan binlerce sıcak cam parçasından yara almadan kurtulmak.
 • sıradan bir akşam yemeğinin ardından çay içmeye niyetlenilmiş günüllü bir arkadaş seçilerek çay demlemeye mutfağa gitmiştir. 5 10 dk sonrasında bir patlama sesiyle bütün ev ahalisi mutfağa koşturmuştur ve görülen manzara karşısında dumura uğramıştır.patlayan ne bir tüp ne de başka bir şeydir.çaydanlık patlamış o arkadaşın saçı başı dahil bütün mutfak çaya boyanmıştır.

hesabın var mı? giriş yap