şükela:  tümü | bugün
 • eve giren hırsızların pilates topuyla oynamaları. başıma geldi ordan biliyorum.
 • bir aksam biraz gec saatte arkadaslarla turk kahvesi yapalim dedik tam icecegiz zil calindi bizde bir panik. kapinin durbununden bakti arkadaslar gelen kapici. karsi komsuya kahve kokusu gitmis rahatsiz olmus bizi yoneticiye sikayet etmis yonetici de kapiciya bizi uyarmasini soylemis. karsi komsunun sayesinde herkesin morali bozuldu kahve keyfimiz baslamadan bitti malesef. biz onlarin berbat yemek kokularina ses cikardik mi hayir. peki nedendi bu psikopatca tavir anlayamadik bi turlu...
 • sabahın 6 sına kadar bir arkadaşla karşılıklı ağdan company of heroes oynadıktan sonra dışarıdan o sessizlikte bir ses duymak ve camdan dışarı bakınca bomboş yolda polis arabasının kenarda park etmiş olan tek arabaya vurduğunu görmek, polislerin oraya buraya baktıklarını farkedince saklanmaya çalışmak ama 1-2 dk içinde aşağıdan zilin çalıp apartman kapısı açıldıktan sonra polisin yukarı çıkıp " aşağıdaki arabanın sahibini tanıyor musunuz ? " diye sorması, bunların daha ilginci ise aşağıdaki zilde yazan isim ve kapı numaralarının tamamen farklı olmasına rağmen o polisin bizim daireyi nasıl bildiği sorularıyla geçen bir sabah.
 • edirne'de okuyan arkadaşların bir kutu torpil alıp, evin içinde sağa sola atmaları neticesinde, eve terörle mücadele timlerinin gelmesi. bu arkadaşların 2si tıp öğrencileri ve 1i de iktisat öğrencisi. timler evi ararken arkadaşlar da abi bokunu yiyim muhabbetinde, polisler de bomba aramada. bomba olmadığı anlaşılmış tabi ama bunları da karakola götürecekler haliyle. arkadaşlardan biri abi bari ders notlarımızı alalım sınavlarımız var diyince herifler acımış götürmemişler. hayvanlık diz boyu.
 • anlaşıldığı üzere, biriken bulaşıkları küvette yıkamak değildir. eskişehir'de ben de şahit oldum,ülke genelinde daha bir çok örnek olduğuna göre, bu artık öğrenci evi rutini sayılabilir. olmaz olsun. bahsi geçen arkadaşlarımın evine gidemiyorum artık lan, midem kaldırmıyor.
 • csi öğrenci evi - s01e01

  akşam akşam kapı çalar. gelen komşu teyzelerden biridir. bodoslama lafa girer;
  - geçen cumartesi neredeydin?
  - ben?
  - geçen cumartesi benim oğlanın bisikleti çalındı. her daireye sorduk bir sen yoktun! nerdeydin?!!
  - ... *

  (bkz: burada ne işim var diye düşündüren anlar)
 • csi öğrenci evi - s01e02

  ortamda çöp konteyneri olmayan, çöplerini pencerelerden aşağı sallayan insanların yaşadığı mis gibi bir sokakta ikamet edilmektedir. bu güzel ortama uyum sağlayamayan bünye çöpünü tee ebesinin şeyindeki bir konteynera kadar taşıyıp oraya atmaktadır.
  günlerden bir gün, sisli puslu, ayazlı bir kış sabahı tam evden çıkacakken adamın biri yol keser;
  - şşş dur bakalım sen!
  - ... *
  - bu çöpleri buraya sen mi atıyorsun!?
  - hayır???!!!
  - herkese sorduk kimse atmamış! kediler torbaları yırtıyor bu pislikler ortalığa saçılıyor hep. bebek bezleri falan şuraya bak!
  - işte bak bebek bezi falan diyorsunuz, öğrenciyim ben, bebeğim falan yok!
  - ben anlamam.
  - ...*
 • csi öğrenci evi - s01e03

  gecenin bi körü kapı çalar. gelen komşu teyze ve kocasıdır;

  - zemin kattan şikayet var. apartman boşluğuna banyo penceresinden çöp, orkid falan atılıyormuş?!
  - ...ee?
  - herkese tek tek soruyoruz. bi banyona girip bakalım, senin atıp atmadığını anlayalım. (bir yandan da paldır küldür içeri girerler. adam banyo penceresine tırmanır, açmaya çalışır ama açamaz.)
  - sıkışmış bu açılmıyor. burdan atılmamış o zaman.
  - ...
  - hadi iyi geceler.
  - ...
 • sabah saat 04:30 - 05:00 civarı eve birisi girer ama evde kalanların üçü de zaten evde ve yatıyordur. iri yarı bir adam pencereye doğru ilerler. arkadaş dönüp kim bu, ne oluyor diye bakarken, adam:

  - şişşşşttt yat oğlum sen, yat. bir şey yok.

  eve giren ev sahibidir. ısıtma merkezi sistem, çok kömür yakıyor diye petekleri kısmaya gelmiş.

  la ali abi, saatten habarın var mı?
 • csi öğrenci evi - s01e04

  annenin öğrenci evine ziyarete geldiği dönemlerden birinde akşam akşam kapı çalar, kapıyı anne açar;

  - iyi aksamlar. ben üst kat komşunuzum.
  - iyi akşamlar.
  - burada oturan sizin kızınız mı?
  - evet.
  - yani sizin kızınız mı, üvey mi, evlatlık mı? kocanız ilk kocanız mı?
  - ... *
  - yani ben şey için sordum; bizim düğünümüz var, apartmanda her daireden uğur parası topluyoruz da. ama boşanmış olandan, kendi çocuğu olmayandan para almıyoruz.
  - ??
  - hemen korkmayın canım, bozuk para topluyoruz öyle çok bi şey değil ehehe.
  - neyse neyse tamam.
  - kesin öz kızınız mı yani? hayret size de hiç de benzemiyo ama. *
  - ... *

hesabın var mı? giriş yap