şükela:  tümü | bugün
 • bunun bi tane boğaziçi üniversitesi öprenci işleti memuru versiyonu var akıllara zarar, boğaziçi olunca memuru da bi ayrı havalı oluyo zaar dedirten durum
 • özgüvenini seveyim dediğim memurdur.hayatta 2 memurda yoğun bir şekilde görülür bu artist tavır biri öğrenci işlerindeki memur diğeri de askerlik şubesindeki memur ,kraldan çok kralcı olmaları insanı hayattan soğutur.
 • kendilerine olan muhtaçlık düzeyinizdir
 • öğrenciyken diğer öğrencilere değişik hareketler yaptıklarına şahit oldum. bir kez bana yapmaya kalktı o değişik tavrı. aklıma ne gelirse dilekçe yazmaya başladım. her dilekçeye cevap vermek zorunda. ekstra iş yaratmak yani onlara. her gün en az on dilekçe veriyordum. tüm sınavlara itiraz ediyordum sonuç ne olursa olsun. sonra bu hocaları da germeye başladı çünkü sınav kağıtlarını tekrar okumak durumunda kalıyorlardı. sonra hava civa dilekçeler yazmaya başladım. okulda şu kadar öğrenci var kantinde bilmem kaç sandalye var. her öğrenciye bir sandalye bacağı düşüyor bu sandalye bacağını ne yapacağız gibi. bu sefer dekan çağırdı tabi, evladım derdin ne niye dilekçe yazıp duruyorsun dedi. sonuçta dekanlığa yazıyorum dilekçeyi. imza atmak zor geliyor. yasal hakkımı kullanıyorum dedim. bir gün yine dilekçe veriyorum öğrenci işlerinde çalışan sesini yükseltti. bir şey demedim. akşam çıkışta otoparkta yakaladım bunu. sen kime sesini yükseltiyorsun lan dallama dedim yanlış anladın ben sesimi yükseltmedim diye miyavladı. ertesi gün dekana şikayet etti. sonra polise beni tehdit ediyor dedi. oradan bir şey çıkmadı tabi. okulda derslerle ilgisi olmayan on beş kadar arkadaş buldum mağdurum sizde dilekçe yazar mısınız dedim. yazmaya başladık her gün 150 ile 200 arası dilekçe veriyoruz. sonra geldi bu memurlar benimle konuştular özür dilediler. ben dilekçeleri kestim. ama öğrenci işlerine girdiğimde ayağa kalkıp önünü iliklediler ve işimi koştura koştura yaptılar. işsiz adamla uğraşmanın bedelini anladılar. böyle bir anımdır.

  #46248879
 • öğrenci işlerindeki memur olmasıdır...
  adam hem memur, hem karşısındaki öğrenci, hem de onunla görülecek işi var. daha ne olsun...
 • özgüven degil ezikliktir.sözlü sinava girmek icin kapida beklenir. arkadasla konular ve çikabilecek sorular gözden geçirilmektedir. eziklik kompleksi nerdeyse boyuna erismis ögrenci islerindeki memur yanasir ve 'sinav oncesi kapi onunde konusamazsiniz ' der. hoca misin birader sen bu ne özgüven. hiç tinlanmaz
  ve memur geldigi gibi gider.
 • bizim zamanımızdaki memurlarda bulunmayan özellik.

  bundan 15-20 sene önce öğrenci işlerinde evde kalmış kılıklı şirret karılar vardı. kız öğrencilere aksilik yaparken, erkek öğrencilere gülücükler dağıtan pisliklerdi.

  nesil farkı bu mu şimdi?