şükela:  tümü | bugün
  • “öğrenci koçluğu”, global koçluk yaklaşımının yerel bilgiyle eşleştirilmesi sonucu oluşturulmuş, eğitim sektöründeki özellikle gençlerin koçluk ihtiyaçlarına cevap veren ve gençlerin yaşam becerileri kazanarak akademik performanslarını geliştirmelerine yönelik özel bir program.

öğrenci koçları, gençlerin öğrenci olma kimliklerini anlamalarına, akademik hedefler belirlemelerine, güçlü yanlarını görmelerine, yeni öğrenme stratejileri geliştirmelerine, davranışlarından sorumluluk almalarına ve içten gelen motivasyon kaynaklarını keşfedip hayata geçirmelerine destek olur.

(bkz: iz koçluk)
  • yalandan ibarettir. böyle sark kurnazlarina itibar edip paranızı çar cur etmeyin. 0 profesyonellik bol paraseverlik var bu tip olaylarda.
  • bence her ebeveynin alması gereken eğitim. kimseye faydan olmasa bile kendi çocuklarının paçozlasmasını önler, onların kültürlü ve medeni bireyler olmasına yardımcı olursun.
  • öğrenci koçluğu, sıradan koçluğa benzer bir şekilde, öğrencinin hedefine ulaşması için gitmesi gereken yolu aydınlatmaktır.

bu konuda aile ile birlikte çalışarak, sınav, gelecek, ilgi alanları konusunda öğrenciye elindekileri ve gideceği yolu nasıl yürüyebileceğini anlatır.

beni yeşillendiren ilk 3 aileye (malesef sınırlı vaktim var), öğrenci evlatları konusunda yardımcı olurum, gerekirse skype üzerinden koçluk da yaparım. para da istemem. bu konuda hassasım.