• türkçe meali: artık reisçi öğrenciler ilerici fikirlere sahip öğretmenlerini daha rahat ispitleyebilecek.
  • benim zamanımda ders işlemeyen, öğrenciyi boş bırakan, ödev vermeyen, kafasına göre takılan hocaları çok sever; kırk dakika ders işleyen, sürekli yazdırıp, ödev veren öğretmenden de nefret ederdik.

günümüzde de bu mantığın devam ettiğini düşünürsek inanılmaz objektif sonuçlar çıkarabilecek bir uygulamadır. tebrik ederim daha iyisi olamazdı.
  • ablam imam hatip lisesinde edebiyat öğretmeni. kendisi nazım hikmet'i anlatırken "hocam bırakın o komünisti anlatmayın" diyen cahil ve terbiyesiz öğrencilerle aynı sınıfta olduğunu anlatmıştı. eminim bu lafı da zaten koyu imam hatipli öğretmeninden duymuştur. ayrıca sınıfta çoğu öğrencinin hala okuma yazmada zorluk çektiğini anlatmıştı, edebiyat kelimesini bile yazmakta zorlanıyorlar. bu öğrenciler, öğretmeni değerlendirecek öyle mi? sadece gülüyorum artık. bir de ablalarıma sabır diliyorum.
  • hem kitapların içi boşaltıldı hem de derste öğrencinin istediği gibi hiçbir şey yapmayan öğretmenler yüksek not alacak. cehalet için yapılabilecek ne varsa yapılıyor. hocalar domalsınlar ayrıca tahtaya doğru.
  • oh ne güzel, öğrenciyle hoca notları takas eder artık.

+hoca, sözlülere 100 vermezsen attırırım seni allah'ıma kitabıma ha.
    -canım benim olur mu öyle şey, her şey karşılıklı biliyorsun :)
  • okul öncesi veletleri benmerkezden çıkıp da öğretmeni nasıl oylayacak ?
    ılkokul öğrencileri öğretmenlerini tapar derecesinde severken nasıl objektif bir sonuç çıkacak ?
    ortaöğretim sürü psikolojisinde olan ergenler mi objektif olacak ?
    ya da hayatının yüzde 49 u makara yüzde 51 i hormonların idaresinde olan liseliler mi ?
    mümkün değil.. öğretmenin verimini arttırmak mi niyetin yoksa tüyü nereye mi dikmek niyetiniz. hayır anlamadığım daha kötüsü olmaz dediğim herşeyin daha kötüsü oluyor..
  • bu hafta 11. sınıf ogrencilerime 'queen'i anlattım, parçalarını dinlettim.
    'bohemian rhapsody'i dinlerken 'bismillah'ı duydular, bunlar şok.. yetmedi, 'mustapha'yı dinlettim, gene şok.. olumsuz tepkiler de bekledim, ama cıtları çıkmadı. rahatsız olup olmadıklarını sordum. içlerinden biri 'hocam ben normalde boyle şeylere çok tepki verirdim ama bu bende hiç öyle bi his yaratmadı' dedi.
    bunu niye anlattım, arabesk kültürün içinde yaşayan çocuklar, biraz olsun başka şeyler de bilsinler istiyorum. 'hadi müzik dinleyelim' dediğimde, muslum cansever azer bülbül şarkıları dinlemek istiyorlar, hergun dinledikleri halde..
    şimdi bana not verecekler.. acaba kaçı, benim gerçek gayemi anlıyor, bilmiyorum..
    en iyisi önümüzdeki haftadan itibaren ilahilere baslayayım. onlar sağ, ben selamet...
  • sevindiren gelişme. bir de dayak atsın. ayrıca tek ayak durdursun. olmadı dersten de atsın yav nolcakmış. örtmen dediğin ne ki. bi harf öğreteni 40 yıl döveceksin.
  • bi insan neden öğretmen olur?

saygın bir meslek mi? sayenizde hayır.

herkes her şeyini eleştirme hakkını kendinde görüyor mu? bu platformda gördüğüm kadarıyla evet.

peki kimse hiç empati yapıyor mu? ne bileyim 17lik otuz adet ergenle 40 dakika boyunca baş başa kalıp, otuzuna da kendini sevdirip, otuzunun da zeka türüne hitap etmenin imkansızlığını düşünüyor mu hiç? tabii ki hayır. hem ona ne yahu, 2 ay tatil yapıyor, gebersin.

psikolojisini bozup, kritik döneminde bir psikopat yaratıp okula yolladığı çocuğundan harikalar yaratmamızı bekliyor mu? kesinlikle evet.

ulan şerefsizim sırf o çocuklarınız, kardeşleriniz için yapıyorum bu mesleği. o günahsızlar için. yoksa hiçbiriniz beş para etmezsiniz.
hesabın var mı? giriş yap