şükela:  tümü | bugün
 • gece odaya girersiniz, karanlıktır ve kimse yok sanırsınız, gelene kadar tuttuğunuz gaz bombasını salarsınız büyük bir gürültüyle, üstüne bir de aygır gibi geğirirsiniz, kıçınızı kaşıyarak ışığı açınca karşınızda ağzı beş karış açık size doğru bakan bir eleman görürsünüz, kaçsam mı yoksa şakaya mı yatsam diye düşünürken sonsuzluğa doğru kaybolup gitmek istersiniz.

  (bkz: bu da böyle bir anımdı)
  (bkz: altunizade erkek öğrenci yurdu)

  edit: şaka lan.
 • yurt odasinin penceresinden yurdun cok az yakininda bulunan mafya babasinin evinin bahcesine bira $i$esi atmak ve gecenin bir yarisi mafya adamlarinin yurdun kapisina dayanmasi. *

  (bkz: vilayetler ogrenci yurdu)
 • yurttaki hemen hemen herkesin alkolik olmasi ve odalarda raki sofralarinin kurulmasi. i$in asil garip yani yurt muduresinin odalara "odalarda raki sofralarinin kurulmasi yasaktir" $eklinde uyari yazisi yollamasi.

  yine (bkz: vilayetler ogrenci yurdu)
 • yer : mecidiyeköy bilgi üniversitesi kız yurdu - ön cephesi cam bina - profilo alışveriş merkezi'ne çok yakın merkezi yerde

  giriş : teşhirci amcamız, geç bi saatte televizyonun olduğu alt katın camına yaklaşıp içerideki kızlara çükünü göstermiş ve sonra sinsice gülerek kaçmıştır.

  gelişme : şoka giren temiz aile kızlarımız ve yurt müdiresi harika bi plan yaparak sapığı linç etmeye (!) karar vermiştir. bu amaçla ertesi gece müdire hanım pembe bornozuyla yurdun önüne çıkıp sapığa davetiye çıkartmıştır. ayrıca yurttaki bazı öğrenciler de seksi pijamalarla arada cama yaklaşıp kendisine eşlik etmektedir. bu sırada bekçi bi kenarda saklanmakta, kızlar da içerde sinsice beklemektedir. portakallikek ve diğer oda arkadaşları ise merakla izleyip kıçlarıyla gülmektedir.

  sonuç : müdire ve pembe bornozu uzun süre sokaktaki insanların ve arabaların dikkatini cezbetmiş olsa da sapığımız için yeterince çekici gelmemiş olacak ki teşhircimiz ortalıkta gözükmemiş, plan başarısız olmuş, ancak uzun süre dalga geçilecek mevzu çıkmıştır.
 • (bkz: karrak)
 • yer: edirnekapı öğrenci yurdu

  oda kapısının üzerindeki hoparlörden, tüm anonsları beyinsiken bir frekansta dinlemek zorunda kalırken, bir anda aklıma dostoyevski'yi anons ettirmek gelir. cep telefonumdan yurdu ararım.

  - abi iyi akşamlar, ben bir arkadaşı anons ettirecektim telefonu kapalı da.
  + iyi akşamlar hocam, arkadaşın ismi neydi.
  - fyodor dostoyevski abi.
  + hocam, nereli ki bu?
  - abi rus olması lazım. bi anons ettirsen gelir belki.

  aradan 3 dakika geçer, tüm yurdun koridorlarında hayatımın geri kalanında tebessümle hatırlayacağım anons yankılanır:

  -filodur dostudedevsiki, filodur dostudedevsiki veya bir arkadaşı telefonunuz var acilen danışmaya bekleniyorsunuz. filodur dostudedevsiki...

  ertesi gün yediğim haltın çapı lyon-fenerbahçe şampiyonlar ligi maçında belli olur. tüm lyon kadrosu 5 dakika arayla stad hoparlöründen futbolcu çağırır gibi anons edilir.

  -sidney guvuu, sidney guvuu veya bir arkadaşı...
 • yurt envanterine kayıtlı ütünün üzerinde sucuk parçaları bulmak.

  yapılan araştırma sonucu, 2. kattan birisinin, ütü yapma bahanesiyle danışmadan ütü aldığı ve balkonda sucuk kızarttığının ortaya çıkması..

  (bkz: tsk yurdu)
 • "en dumur" sıfatına yakıştığını düşündüğüm bir kepazelik, bir hemzeminlik, bir hıncal'lık, ne biliyim bir uluç'luk olarak beynimin kıvrımlarında gizlenip başlığı görmemle bir kez daha vücudumda elektriklenmeye yol açmış bir anımdır değerli okur.

  (bkz: uyurken gün atlamak/6) vasıtası ile görebileceğiniz hastalıklı entynin ana karakterinin beyninin yine gereksiz yere çalışmasına borçlu olduğu bir dumurdur efendim kendileri, madde madde anlatalım, okuru sıkmayalım...

  - 1 kutu (100 adet) torpil alınır
  - tamamının içerisindeki barutlar çıkartılır
  - elbise dolabının çelik askı asma borusu yerinden çıkartılarak bir çaput vasıtasıyla borunun bir ucu tıkanır.
  - boru tamamıyla barutla doldurulur ve ucu kırılmış anten telini elde yumuşata yumuşata yapılmış metal topuyla kapatılır
  - yetmezmiş gibi süpürge sopasıyla bastırarak iyice sıkıştırılır
  - borunun çaputla kapalı diğer tarafına çiviyle küçük bir delik açılır ve delikten içeri fitil yerleştirilir
  - boru bir odun parçasına t şeklinde sıkıca bağlanır
  - suç ortağıyla birlikte gece saat 2'de yurdun koridoruna çıkılarak yaratılmış olan silah yere konur ve odun parçasının iki ucuna basarak sabitlenir.
  - fitil yakılır ve silah ateşlenir, her şey olması gerektiği gibi işlemiştir fakat hesapta olmayan gelişmeler meydana gelmiştir. tahmin edilenin yaklaşık 200 katı gürültü çıkmış, koridorun camları yere inmiş, her iki bünyeyi de bir kulak çınlaması, bir baş dönmesi almıştır
  - korkunun verdiği etkiyle pompalanan adrenalin, her iki salağa da kaçmaları gerektiğini söylemektedir.
  - suç aleti alınıp dolaba gizlenir ve delil bırakmadan yataklara geçilir
  - yurttaki patlama nedeniyle jandarma gelir, 2000 kişinin uyanık olduğu yurtta kulakları duymadığı için uyuyor numarası yapan iki salak yakalanır
  - suç itiraf edilir, henüz birinci senesinin birinci döneminde yurttan kovulan konu salağı evi arayarak "yurtta kalamıyorum ben, burda tarikatçılar, ülkücüler, koministler var, çok sıkıştırıyolar, ders çalışamıyorum, eve çıkmam gerekiyor" diyerek işin içinden sıyrılır.
 • yurda, evde kalan arkadaşlar çağırılır. yurdun bahçe ışıklarının hepsi kapattırılır ve yurt bahçesine barkovizyon kurup euro 2008 izlenir . kızlı erkekli herkes aynı anda küfür de eder, gol diye de bağırır. maç bittikten sonra düzenek bozulmaz. araba yarışı oynanır veya film izlenir.
 • kat tuvaletinde biri çalışan diğeri bozuk halde iki adet pisuvar vardır. ama rahat iki aydır falan bozuktur yani. neyse sonunda, okulun tamircisi yurda gelir. sabah adam tamirat yaparken görülür, oh denir, en nihayetinde pisuvar sık kullanılmaktadır.

  akşam yurda dönülür, tuvalete gidildiğinde cillop gibi pisuvar göze çarpar. hemen ürik asit vücuttan atılmaya başlanır.

  ancak o da nedir? sözde yeni tamir edilen pisuvara giren sıvı, eskiden düzgün çalışan pisuvardan yere akmaktadır. tamircinin, tamircilik ve mizah anlayışına selam edilip, odaya dönülür.

  gecenin sonunda, tuvalet sidik gölüne dönmüştür.