şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • iyi bir gelecek için naçizane bir öneri hayatınızın hiçbir aşamasında bedavacılığa alışmayın.
  • donanımhaberde duyulmasın. aöf’e kayıt olup gelirler hemen:)
  • %99 = dilenci
    %1 = gerçek ihtiyaç sahibi

tiyatro ve sinemaya gidemiyormuş beyefendi. drama bak.
  • +1'imle katılıyorum.

edit: para verici, iban alıcı olarak katılacağım. o maaş başlığında atıp tutan arkadaşları buraya beklerim.

edit2: arkadaşlar çok mesaj geldi, hepsine dönemedim, mesaiden çıkınca yazacam. bir de ihtiyacınız olan şeyleri yazarsanız belki onları da tedarik ederim daha doğru olur.

edit3: arkadaşlar elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama mesaj kutum doldu şu an. lütfen cevap dönemediğim arkadaşlar kırılmasın elimden geleni yapıyorum.

edit4: arkadaşlar kocaeli yakınları öncelikli, kargo parasından vs yırtmış oluruz.

edit5: istanbul anadolu yakasında kitap alacak arkadaşlar için indirim yapabilecek bir kontak bu şekilde yardımcı olmak istedi. ilgilenenlerin mesaj atmasını rica ederim. kontak @tlgclbz

edit6: dönebildiğime döndüm kalan mesajları arşivledim. bu ayki bütçem bitti. önümüzdeki günlerde bakalım kader kısmet..
  • (bkz: ölüden göt istemek)
    imkanımız varsa çalışalım arkadaşlar, bu devirde bu yardımlaşma olayı çoook zor çok.
  • balıklama atlanmaması gereken kampanya. neden mi?

kime para gönderdiğinize dikkat edin. artık gönderdiğiniz kişiden adli sicil kaydı mı istersiniz naparsınız bilmem; hakkında adli bir tahkikat varsa savcı yarın sizi çağırıp sen bu adama ne parası gönderdin diye sorabilir. kendinizi aklamak için aylarca uğraşırsınız sonra. benden söylemesi.

gerçekten tanımadığınız, güvenemeyeceğiniz kimseye para göndermeyin, başınıza iş almayın.

naçizane uyarımdır.
  • burda iban veren veya yardima ihtiyaci olan arkadaslar icin kisadan hisse bir ani;

ben paylasmayi ozellikle ihtiyaci olan insanlarla paylasmayi seven bir insanim. bazi formlari gezer 2. el esya arayan ogrencilerle kontak kurar ve yardimci olurum. ufo aldim, buzdolabi aldim, kanepe aldim vs vs.
    veya arabamin bagajinda sokak hayvanlari icin mama eksik olmaz mesela. birilerini mutlu etmeyi seviyorum cunku bunla mutlu oluyorum.
    bu mutluluga baglantili olarak ogrenci bir arkadas ile iletisim kurdum yazdiklarini uzun uzun inceledikten sonra ihtiyaci olduguna karar verdim ve yardim etmek istedim. (ben ilk mesaji attim)

bir miktar yardima ihtiyaci oldugunu soyledi bende kendisine severek yardim etmek istedigimi soyledim ve kabul etti. ıhtiyaci olan miktarin 2 katini gonderdim ki benim icin varligi yada yoklugu birsey ifade etmeyen bir rakamdi. cok tesekkur etti vs vs.

bu arkadas bir sure sonra tekrar yardim etmemi istedi bende ogrencilik hayatimda ciddi sorunlar yasadigim icin yine severek yardim ettim. fakat beyfendi en son asamada elinde ki telefonun cok yavas ve eski oldugunu, gunluk hayatini olumsuz etkiledigini soyleyerek telefon almami istedi “evet telefon” tabi bende bastim engeli. yapmayin arkadaslar yapmayin.

ben universitede kirami kendim odemek icin her hafta sonu sanayide cirak olarak calistim. siz neyin kafasini yasiyorsunuz.
  • zırnık koklatmam.
  • öğrencilerin büyük bir kısmı elindeki parayı iddia, sigara, kız arkadaşa hediye gibi boş beleş işlerde sarfettikleri için birçoğunun samimiyetine inanmıyorum.

gerçekten ihtiyacı olanlar da gururlarından buralara yazıp istemiyorlar.

tanım: samimiyetsiz sanal dilencilik kampanyası.

ekleme: noktalama işareti.