şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
999 entry daha
  • yaşıtlarıma göre görece biraz daha iyi durumda bir öğrenciyim. para göndersem saçma sapan şeylere harcanır biliyorum. o yüzden ders veya okuma kitabı almak isteyen, alması şart olan bir arkadaş bana ulaşırsa, kendimce yardımcı olmak istiyorum. tabi anlayacağınız üzere fazla yukarı çıkamıyorum fiyat olarak affedin :)
    edit: bir arkadaşımla konuştuk, anlaştık
    edit2: sınırları biraz zorlayıp üç arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyorum. limitim doldu, kusura bakmayın :)
  • bundan 3 5 ay önce burada yazar olan samet adında bir arkadaş test kitabı istemişti, hemen kitabının siparişini verip kargo şubesine gönderttim ama kendisi zahmet edip kitapları almamış. bir de üstüne beni engellemiş, hakkınızı o yedi arkadaşlar kusura bakmayın. maalesef yakın mesafede olmayana yardım etmeme kararı aldım, çalıştığım yerde onlarca insan var önceliğim buradaki ihtiyaç sahiplerine.
  • böyle bir entry varken yazmadan duramadım , öğrenciyim ve piyano öğrencilerim artık gelemiyor tabiki. online piyano dersine döndüm, bence aranızda piyano çalmak isteyen varsa bana ulaşabilir. ben de hem bütün gün evde çalışmak dışında eğitmenliğime devam etmiş olurum hem de giderlerim açısından çalışmak epeyce iyi olucaktır.
  • okullar bu donem kapatildigi icin kendi kirami odeyemedigim icin annemin yanina gelmek zorunda kaldim, sabahtan aksama kadar annemle kuryecilik yapiyoruz donusmeli olarak. yardim istemek cok zor bir sey ve su zamana kadar biricik anneme hep kendim baktim ve kimseden yardim istemedik fakat bu korona kriziyle bir dahaki ayin kirasini cikarabilir miyiz bilmiyorum. ılk defa yapmadigim bir sey yapip yardim istiyorum. lutfen...
  • virüs muhabbetinden önce staj yapmaktaydım ve burs aldığım için sıkıntı çekmiyordum,şu anda çalıştığım kurum kapandı özel yurttayım yurdumun ücretini ödemeye devam ediyorum bu nedenle bu ay sıkışacağım her türlü yardıma açığım şimdiden teşekkür ederim.
  • garsonluk yaptığım için iç güveysinden hallice geçiniyorduk. cafeler kapanınca işten çıkarıldık, anne baba da yaşlı olunca ben eskişehir'de kaldım gidemedik antalya'ya. bir yandan kira ödenmemiş doğalgaz ve internet. insanlar içki sigara vs diyerek para göndermekte çekiniyor. yukarıda öyle yazılar gördüm. paradan çekiniyorum ama ufak yemek vs çok iyi olurdu :)
    bunları yazdığım için utanıyorum ama bilmiyorum ki okulum bitince çok daha fazlasını yapacağım. iyi forumlar dilerim.
  • 8 yıllık öğrenciyim, tembelliğimden dolayı okulu hala bitiremedim. geçinmek için paraya ihtiyacım yok. fakat halberg rassy 57 almam lazım kaç gündür aklımdan çıkmıyor. fiyatı 1.4 milyon euro donanım ve kira masrafıyla 2 milyon euro yu bulur. eğer varsa fazladan buradaki temel ihtiyaçları olan arkadaşlara yardım ettikten sonra bana da yardım edebilirsiniz. 3-5 yardım kabul etmiyorum direkt olarak 2 milyon euro atacaksanız iban yollarım.
  • öğrenci değilim ama kiramı ödeyemiyorum bu ay ücretsiz izin malum. yeşillendirme çalışmaları kapsamında bekliyorum direkt ev sahibi taahhütlü
  • dağda yaşamıyorsanız kendi çevrenizden tanıdığınız bildiğiniz insanlara yardımcı olun derim. öğrencilerin çoğu üniversiteyi eğlence merkezi gibi gören tipler. çalıştığım ortamdan biliyorum. samimiyetine, ilgisine, ihtiyacına bizzat şahit olduğunuz insanlara yardım edin. yoksa sosyal medyada ağlayıp paranızı eğlenceyle çar çur edebilirler.
  • durumum normal bir öğrenciden çok daha iyi fakat dil ve çizim kursuna gitmek istiyorum. okuduğum bölüm dolayısıyla bu iki şey benim için çok önemli. haliyle kazıda çalıştığım ve görevlerim olduğu için ailemin eline bakıyorum. kyk'dan herhangi bir burs veya kredi almıyorum. korona olayları dolayısıyla aylık olarak elime gelen parayı yemekten kesip aç kalmaya rağmen para biriktirme sürecim askıya alınmış oldu. solda görünce bir dileneyim dedim belki hayırsever birisi görür. her türlü yardıma açığım.

tabi bu yardımlar karşılığında sağlayacağım minnet her şeyden önce verebileceğim en değerli şey. yardıma muhtaç birisine edeceğiniz yardımın verdiği gönül rahatlığı sizi bir tüy kadar hafifletecek. bu arada apolitik olduğumu söylemiş miydim? herhangi bir siyasi görüşüm olmadığı için ''acaba düşmanı mı besliyorum?'' düşünceleri kafanızı meşgul etmeyecek. bunun yanında sevgim ve aynı zamanda saygımı da kazanmış olacaksınız. bunu bizzat kendi kokumu* sürdüğüm bir teşekkür mektubuyla size ileteceğim. tabi bununla bitmedi. eğer kişisel hayatınızda boşluk hissediyorsanız her zaman konuşabileceğiniz bir can yoldaşınız burada duruyor. kültürel birikimi olan, vizyonunu daha lise çağlarında belirlemiş kendinden emin ve samimi genç bir delikanlının hayat görüşlerinden faydalanma fırsatı veriyorum size. üstelik herhangi bir kısıtlamam da yok. saatlerce sizinle muhabbet edebilirim. sevgilinizden mi ayrıldınız? artık karınızla eskisi gibi anlaşamıyor musunuz? yeni bir erkek veya kadın beğenip nasıl açılacağınızı bilmiyor musunuz? hiçbiri sizin için sıkıntı olmasın çünkü abico burada. abico dostlarını hiçbir zaman yalnız bırakmaz. derdinizi dinleyebilir hatta gücüm yeterse derman dahi olabilirim.

bir akşam vakti iş çıkışı canınız sıkılmış olabilir. baktınız sizinle bira içecek arkadaşınız kalmamış. tek bir telefonla eğer aynı şehirdeysek* keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. bu arada bayan hayırseverler için de özel olarak dedikodu hizmetim de bulunmaktadır. ayrıca kendinizi özel hissetmeniz için bizzat boyadığım zarflarla size aşk mektupları yazabilirim.

bu ve bunun gibi hizmetlerden şimdi faydalanmak için hemen yeşillendirin*.
8 entry daha