şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • başıma bir iş gelmeyecekse çok müteşekkir olacağım başlık. öğrenciyim, işimi kaybettim. elektriğimi de her an kaybedebilirim.
  • yurdu kapatıldığı için içerden kıyafetlerini, ilaçlarını, kitaplarını falan alamayan bir tanıdığım var mağdur olan. özel mesaj yoluyla ulaşırsanız ıban bilgilerini gönderebilirim.
  • bursa, para vermem 1 hafta hergün yemek ısmarlarım. kusana kadar yesin ama para vermem. biliyorum parayı içkiye sigaraya gömeceğine.

edit : 4 adet kitap isteği geldi bugün hallolacak.
    edit 2 : toplamda an itibariyle 3 kişiye 8 kitap aldım. günlük limitim doldu. ilginize tşk. yemek isteyen yazsın hala geçerli.

edit3 : yardımcı olmak isteyen varsa "zatürre oldum sosyal güvencem yok ilaçlarım 340 lira tutuyor ve tam 1 hafta oldu alamıyorum durumum kötüye gidiyor reçete numaramı verebilirim direkt olarak glovo gibi uygulamalardan ilacları alıpta gönderedebilirsiniz " durumunda bir çaylak var. mesajla nickkini paylaşabilirim.
  • eğer böyle birileri varsa, gerçekten mutlu olurum... şu sıralar ihtiyacım var
  • yaşıtlarıma göre görece biraz daha iyi durumda bir öğrenciyim. para göndersem saçma sapan şeylere harcanır biliyorum. o yüzden ders veya okuma kitabı almak isteyen, alması şart olan bir arkadaş bana ulaşırsa, kendimce yardımcı olmak istiyorum. tabi anlayacağınız üzere fazla yukarı çıkamıyorum fiyat olarak affedin :)
    edit: bir arkadaşımla konuştuk, anlaştık
    edit2: sınırları biraz zorlayıp üç arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyorum. limitim doldu, kusura bakmayın :)
  • bundan 3 5 ay önce burada yazar olan samet adında bir arkadaş test kitabı istemişti, hemen kitabının siparişini verip kargo şubesine gönderttim ama kendisi zahmet edip kitapları almamış. bir de üstüne beni engellemiş, hakkınızı o yedi arkadaşlar kusura bakmayın. maalesef yakın mesafede olmayana yardım etmeme kararı aldım, çalıştığım yerde onlarca insan var önceliğim buradaki ihtiyaç sahiplerine.
  • böyle bir entry varken yazmadan duramadım , öğrenciyim ve piyano öğrencilerim artık gelemiyor tabiki. online piyano dersine döndüm, bence aranızda piyano çalmak isteyen varsa bana ulaşabilir. ben de hem bütün gün evde çalışmak dışında eğitmenliğime devam etmiş olurum hem de giderlerim açısından çalışmak epeyce iyi olucaktır.
  • okullar bu donem kapatildigi icin kendi kirami odeyemedigim icin annemin yanina gelmek zorunda kaldim, sabahtan aksama kadar annemle kuryecilik yapiyoruz donusmeli olarak. yardim istemek cok zor bir sey ve su zamana kadar biricik anneme hep kendim baktim ve kimseden yardim istemedik fakat bu korona kriziyle bir dahaki ayin kirasini cikarabilir miyiz bilmiyorum. ılk defa yapmadigim bir sey yapip yardim istiyorum. lutfen...
  • 8 yıllık öğrenciyim, tembelliğimden dolayı okulu hala bitiremedim. geçinmek için paraya ihtiyacım yok. fakat halberg rassy 57 almam lazım kaç gündür aklımdan çıkmıyor. fiyatı 1.4 milyon euro donanım ve kira masrafıyla 2 milyon euro yu bulur. eğer varsa fazladan buradaki temel ihtiyaçları olan arkadaşlara yardım ettikten sonra bana da yardım edebilirsiniz. 3-5 yardım kabul etmiyorum direkt olarak 2 milyon euro atacaksanız iban yollarım.
  • öğrenci değilim ama kiramı ödeyemiyorum bu ay ücretsiz izin malum. yeşillendirme çalışmaları kapsamında bekliyorum direkt ev sahibi taahhütlü