şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • dağda yaşamıyorsanız kendi çevrenizden tanıdığınız bildiğiniz insanlara yardımcı olun derim. öğrencilerin çoğu üniversiteyi eğlence merkezi gibi gören tipler. çalıştığım ortamdan biliyorum. samimiyetine, ilgisine, ihtiyacına bizzat şahit olduğunuz insanlara yardım edin. yoksa sosyal medyada ağlayıp paranızı eğlenceyle çar çur edebilirler.
 • durumum normal bir öğrenciden çok daha iyi fakat dil ve çizim kursuna gitmek istiyorum. okuduğum bölüm dolayısıyla bu iki şey benim için çok önemli. haliyle kazıda çalıştığım ve görevlerim olduğu için ailemin eline bakıyorum. kyk'dan herhangi bir burs veya kredi almıyorum. korona olayları dolayısıyla aylık olarak elime gelen parayı yemekten kesip aç kalmaya rağmen para biriktirme sürecim askıya alınmış oldu. solda görünce bir dileneyim dedim belki hayırsever birisi görür. her türlü yardıma açığım.

  tabi bu yardımlar karşılığında sağlayacağım minnet her şeyden önce verebileceğim en değerli şey. yardıma muhtaç birisine edeceğiniz yardımın verdiği gönül rahatlığı sizi bir tüy kadar hafifletecek. bu arada apolitik olduğumu söylemiş miydim? herhangi bir siyasi görüşüm olmadığı için ''acaba düşmanı mı besliyorum?'' düşünceleri kafanızı meşgul etmeyecek. bunun yanında sevgim ve aynı zamanda saygımı da kazanmış olacaksınız. bunu bizzat kendi kokumu* sürdüğüm bir teşekkür mektubuyla size ileteceğim. tabi bununla bitmedi. eğer kişisel hayatınızda boşluk hissediyorsanız her zaman konuşabileceğiniz bir can yoldaşınız burada duruyor. kültürel birikimi olan, vizyonunu daha lise çağlarında belirlemiş kendinden emin ve samimi genç bir delikanlının hayat görüşlerinden faydalanma fırsatı veriyorum size. üstelik herhangi bir kısıtlamam da yok. saatlerce sizinle muhabbet edebilirim. sevgilinizden mi ayrıldınız? artık karınızla eskisi gibi anlaşamıyor musunuz? yeni bir erkek veya kadın beğenip nasıl açılacağınızı bilmiyor musunuz? hiçbiri sizin için sıkıntı olmasın çünkü abico burada. abico dostlarını hiçbir zaman yalnız bırakmaz. derdinizi dinleyebilir hatta gücüm yeterse derman dahi olabilirim.

  bir akşam vakti iş çıkışı canınız sıkılmış olabilir. baktınız sizinle bira içecek arkadaşınız kalmamış. tek bir telefonla eğer aynı şehirdeysek* keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. bu arada bayan hayırseverler için de özel olarak dedikodu hizmetim de bulunmaktadır. ayrıca kendinizi özel hissetmeniz için bizzat boyadığım zarflarla size aşk mektupları yazabilirim.

  bu ve bunun gibi hizmetlerden şimdi faydalanmak için hemen yeşillendirin*.
 • izmir'den var ise özelden yazsin.ekşide bundan bikac ay önce bikac kişiye yardım etmiştim.emin olmam şartıyla yardım yapabilirim
 • izmir studio house'ta çalışıyordum. bir sabah uyandım ve işsiz kaldığımı öğrendim.başımdan aşağı kaynar sular döküldü.kira param bile hazır değildi ve daha alacağım ales ve siyasal iletişim kitapları vardı. annem kira parasının bir kısmını gönderdi.bende olanla birleştirip bu ayı atlattım.yemek işini de şuan 90 lira kalan sodexoyla geçiriyorum.önümüzdeki ay açılmazsa bilgisayarımı satmayı düşünüyorum.keşke kyk her öğrenciye en azından 2 aylığına burs verse de bu işkenceyi çekmesek. ciddi anlamda burs vermek isteyen herkese açığım şuan. mesaj atabilirsiniz
 • virüsden dolayı bu ay hiç gelir sağlayamadım. normalde part-time çalışıp ev kirasını, faturaları vs. öderdim. bu ay kirayı ödeyemedim. faturalar zaten olduğu gibi duruyor. çok zor durumdayım. hiçbir gelirim yok. ankara'da okuyorum. evde hasta annemle birlikte yaşıyorum. babam yok. herhangi bir gelir kaynağım yok. yardımcı olanlara çok minnettar olacağım ve isteyenlere okuduğum kitaplardan yollayabilirim.
 • öğrenci evinde kalan bir arkadaşa erzak ihtiyacı için yardımcı olabilirim.

  edit: bir sonraki sefere görüşmek üzere arkadaşlar. lütfen herkes bu zor dönemde elini taşın altına koysun.
 • (bkz: milli dayanisma kampanyasi)

  reyizin de öğrencileri anladığını gösterir
 • çok yerinde bir karar. kampanya gibi kampanya
  teşekkürler türkiye cumhuriyeti teşekkürler ekşi sözlük
 • destek sağlayabilirim, isteyen arkadaşlar kendilerini tanıtıp, gereksinimlerini ve nedenini belirterek başlasın